MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Patriotisma konkurss novada skolu 7.– 12. klašu audzēkņiem

Sagaidot Latvijas Republikas 96. proklamēšanas gadadienu, Puzes attīstības veicināšanas biedrība “Niedre” īsteno projektu “Pagātne – tagadne – nākotne”, 7. novembrī rīkojot Puzes pagastā Patriotisma dienu un aicinot uz tikšanos rakstnieku un žurnālistu Jāni Ūdri.

“Novembris”, saka “Niedres” valdes priekšsēdētāja Ginta Roderte, “Latvijā ir patriotisma mēnesis. Par godu šim notikumam arī mēs organizējam pasākumus, lai izglītotu vietējo sabiedrību, īpaši bērnus un jauniešus, un mudinātu viņus lasīt vēsturiska satura grāmatas, tādējādi iedziļinoties 1918. un 1940. gada Latvijas vēsturiskajos un politiskajos procesos. Jāni Ūdri uz tikšanos aicinām tādēļ, ka viņš izpētījis arhīvos pieejamos dokumentus, laikabiedru atmiņas un savā biogrāfiskajā romānā “Ulmanis. Lielā Kārļa testaments” emocionāli iejuties Kārļa Ulmaņa domās un pārdzīvojumos, sākot no 1940. gada, kad Latvija zaudē neatkarību, līdz pat bijušā prezidenta nāvei.”

7. novembrī Jānim Ūdrim Puzē paredzētas divas tikšanās – pirmā ar skolēniem un jauniešiem, otrā – ar pieaugušajiem. Lai labāk sagatavotos šim pasākumam, novada bibliotēkās iekārtotas izstādes, ļaujot iepazīt Jāņa Ūdra daiļradi, bet Ventspils novada vēstures skolotāju metodiskās apvienības vadītāja, Puzes pamatskolas direktore Nellija Sileviča rosina novada skolu 7.– 12. klašu audzēkņus piedalīties Jāņa Ūdra grāmatas “Meldras un Matīsa ceļojums vēsturē” lasīšanas konkursā. Grāmatu izlasījušie skolēni 7. novembrī varēs klātienē uzdot jautājumus autoram. Tiks vērtēts uzdoto jautājumu skaits, to loģiskums, vēsturisko notikumu izpratne un ieinteresētība, sarunājoties ar Jāni Ūdri. Bērni arī aicināti rakstīt esejas par savas dzimtas, ģimenes likteņiem dažādos vēstures laika posmos.

Līdz 3. novembrim iesūtītos darbus vērtēs Ventspils novada vēstures skolotāju metodiskā apvienības pārstāvji. Labākās esejas autoru gaida pārsteiguma balva. Par konkursa balvu fondu rūpējas Ventspils novada domes deputāti un privātfirmas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *