MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

No ceturtdienas Koncertzālē “Cēsis” būs atvērts telpiskās mūzikas kupols

No ceturtdienas, 5. janvāra, līdz svētdienai, 8. janvārim, Koncertzāle “Cēsis” aicina uz telpiskās mūzikas notikumu “Ieskaujošā ziema”. Ik dienu īpaši būvētā skaņas kupolā notiks vairāki seansi, kuros būs iespēja iepazīt jaunu muzikālu pieredzi. Baudot īpaši radītus ambisoniskus skaņdarbus, klausītāji nokļūs unikālā telpiskā dimensijā.

Kupolā dzirdēsim skaņu ainavas ambientā, klusinātā un minimālistiskā estētikā, ko radījuši Baltijas un Ziemeļvalstu komponisti: Platons Buravickis un Krista Dintere (Latvija), Mantautas Krukauskas un Edvinas Gruodis Siliūnas (Lietuva), Tine Surel Lange (Norvēģija), Theodore Parker (Igaunija/ASV) un Gedmintė Samsonaitė (Lietuva/Lielbritānija).

Kā īpašs pārsteigums programmā gaidāms populārā un visiem zināmā Antonio Vivaldi cikla “Gadalaiki” Ziema, kas aranžēta ambisoniskā versijā.

Latviešu komponista Platona Buravicka jaunais ambisoniskais skaņdarbs “Zem mīlestības patvēruma” iemieso telpiskās mūzikas būtību, kad esi notikumu, skaņas un esības epicentrā, un tā vēstījumu viņš skaidro šādi: “Parasti barjeras vai robežas rada, lai pasargātos no kaut kā arēja. Es, savukārt, cēlu barjeru, lai mīlestība neizklīst tur, kur to nesapratīs. Zem šī ieskaujošā plīvura ir vislielākā mīlestības koncentrācija, aiz plīvura – mīlestības enerģija izklīst; līdz ar to tās signāli tiek sagrozīti un var tikt nepareizi interpretēti.”

No ceturtdienas līdz svētdienai, Koncertzāles “Cēsis” lielās zāles vidū atradīsies ar telpiskās skaņas koncertsistēmu un daudzskaitlīgiem skaļruņiem aprīkots kupols jeb telpa telpā, bet klausītāju sēdvietas būs izvietotas tā iekšpusē.

Pateicoties daudzo skaņas avotu izvietojumam telpā un skaņai mūzikas partitūrā dinamiski pārvietojoties, klausītājs varēs izbaudīt citādu skaņas pieredzi – visaptverošu un ieskaujošu. Aptumšotā atmosfēra, kas valdīs kupolā, un gaismu režija, aizvedīs vēl neiepazītā un pavisam jaunā sajūtu un emociju pasaulē.

Pirmo reizi kupols Koncertzālē “Cēsis” tika uzbūvēts un atvērts klausītājiem 2022. gada janvārī, iepazīstinot interesentus ar telpisko mūziku kā īpašu žanru, un programmā iekļaujot laikmetīgus, īpaši notikumam radītus skaņu rakstus.

Cilvēku skaits vienā seansā – 36. Atklāšanas seanss ceturtdien, 5. janvārī, plkst. 18.00, nākamais 19.30, un turpmāk katru dienu plkst. 14.00, 15.30, 17.30 un 19.00.
Seansa ilgums 40 minūtes. Biļetes cena 10 EUR.

Biļetes nopērkamas Koncertzāles “Cēsis” kasē, Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *