MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Nedēļas nogalē „Rūķis šķiros” Siguldā un Mārupē

Šajā nedēļas nogalē, 31.maijā un 1.jūnijā, ar „Eco Baltia grupas” uzņēmumu – „Eco Baltia Vide”, „Jumis” un „Latvijas Zaļais punkts” – atbalstu Siguldā un Mārupē ikviens interesents un īpaši bērni varēs bez maksas apmeklēt teatrālo izglītojošo izrādi „Rūķis šķiro”. Uzvedums veidots ar mērķi interesantā, saprotamā un interaktīvā valodā izglītot par piesārņojuma ietekmi uz apkārtējo vidi, atkritumu šķirošanu un to nepieciešamību.

Siguldu izrādes varoņi Rūķis un Punktuālis apmeklēs novada svētku laikā 31.maijā, Grāmatu ielas Svētku laukumā viesojoties un aicinot ikvienu līdzdarboties plkst.12.30.

Savukārt 1.jūnijā izrāde „Rūķis šķiro” būs skatāma un kopā ar Rūķi un Punktuāli varēs darboties plkst.12 Mārupes novada bērnu un jauniešu svētkos „Ar vasaru saujā”. Pirms izrādes tiks atklāta arī stikla šķirošanas akcija/sacensība Mārupes novadniekiem „Stikla raķete”, kas ilgs visu vasaru un tās noslēgumā divi Mārupes ciemi tiks pie jauniem āra tenisa galdiem. Vairāk par akciju „Stikla raķete”: http://ej.uz/Stikla_rakete_Marupe

Izrāde „Rūķis šķiro” šopavasar jau viesojusies Jaunpilī un Ādažos, bet vasaras laikā Rūķis un Punktuālis dosies ciemos arī uz Mērsragu, Babīti, Jūrmalu, Kandavu un Talsiem.

Uzvedums „Rūķis šķiro” tapis par pamatu ņemot Gundegas Muzikantes grāmatu ar tādu pašu nosaukumu. Izrādes laikā dalībnieki kopā ar Rūķi un Punktuāli noskaidros, kur paliek izlietotais iepakojums, ja to pareizi sašķiro, kāpēc atkritumi ir jāšķiro un kāda ir atkritumu otrā dzīve. Izrādes dalībnieki būs aicināti ne vien ieklausīties, bet arī aktīvi līdzdarboties.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *