MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Mātes dienā koncertzālē “Lielais dzintars” skanēs Jāņa Lūsēna liriskā mūzika

Svinīgi atzīmējot Mātes dienu, 14. maijā plkst. 15.00 Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” kamersērijā “Personīgi” uz lirisku satikšanos mūzikā aicina ansamblis “Trio Angelicus”, kuru veido soprāns Elīna Šimkus, arfiste Ieva Šablovska un flautiste Sondra Lejmalniece. Koncertprogrammā “Sirds vārdi” skanēs iemīļotā latviešu komponista Jāņa Lūsēna mūzika, kas atklāsies pavisam nedzirdētā – ansamblim unikālā skaņu gammā.

Šarmantās muzikālās apvienības “Trio Angelicus” īpašo skanējumu veido trīs siltu tembru apvienojums – augsta dāmas balss, flautas dzidrais skanējums un arfas noslēpumainais valdzinājums. Mātes dienā mūziķes klausītājus aicinās sajust maigumu un daili Jāņa Lūsēna daiļradē, kas vienā programmā salikta, ansamblim cieši sadarbojoties ar komponistu, kurš arīdzan veidojis vairākus jaunus savu skaņdarbu pārlikumus soprānam, arfai un flautai.

Raksturojot Jāņa Lūsēna mūziku, Elīna Šimkus atklāj: “Mūsuprāt komponists Jānis Lūsēns ir īsts “kodu” meistars. Viņam noteikti piemīt kaut kāda maģiska spēja un milzīgs talants savienot savu skaisto, melodisko, labskanīgo mūziku ar rakstīto vārdu, kas it īpaši izpaužas viņa vokālajā daiļradē – dziesmās un lielās formas skatuves skaņdarbos.”

Koncertā klausītāji varēs piedzīvot dažādus skaņdarbus un noskaņas – gan baudīt komponistam piemītošo lirisko un romantisko mūzikas valodu, gan atrast saviļņojumu uz nedaudz melanholiskas nots. Tā būs mūzika no skatuves darbiem, arī instrumentāli skaņdarbi un dziesmas ar izcilu latviešu dzejnieku, tostarp Māras Zālītes, Viļa Plūdoņa, Kārļa Vērdiņa, Ojāra Vācieša un Kārļa Skalbes vārsmām.

Ansamblis “Trio Angelicus” dibināts 2015. gadā un to veido spožā operdziedātāja Elīna Šimkus (soprāns), Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra arfiste Ieva Šablovska un Latvijas Nacionālās operas un baleta flautiste Sondra Lejmalniece. Trio pamatrepertuārā ir gan iemīļoti klasiskie skaņdarbi, gan mazāk pazīstami opusi no latviešu un pasaules klasiskās mūzikas repertuāra.

Apmeklētājiem pēc koncerta 2. stāva galerijā būs iespēja tikties ar mūziķēm neformālā gaisotnē, lai aprunātos par viņu radošo ceļu, iedvesmas avotiem un izaicinājumiem. Pēckoncerta sarunas atbalsta mazumtirdzniecības veikalu tīkls “SPAR Latvija”.

Koncertu “Trio Angelicus. Jānis Lūsēns. Sirds vārdi” ar Liepājas pašvaldības un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu rīko SIA “Lielais Dzintars”, plašāka informācija lasāma www.lielaisdzintars.lv. Biļetes nopērkamas koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *