MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Māsas Balanas pirmo reizi Latvijā ar Brāmsa Dubultkoncertu

17. decembrī pulksten 19 ar Johannesa Brāmsa Dubultkoncertu uz Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” skatuves atgriezīsies vijolniece Kristīne Balanas un čelliste Margarita Balanas. Pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults maestro Gintars Rinkevičs.

Šarmantās māsas Balanas ir žilbinājušas publiku un izpelnījušās jūsmīgas kritiķu atsauksmes visā pasaulē, uzstājoties gan kopā, gan atsevišķi. Uzaugušas Dobelē, bet nu abas dzīvo Lielbritānijā un ir vienas no spožākajām savas paaudzes mūziķēm.

Laikraksts „The Times” latviešu vijolnieci Kristīni Balanas raksturojis kā „žilbinoši virtuozu” mūziķi. Viņa ir viena no visstraujāk plaukstošajiem talantiem uz pasaules skatuvēm, prestižās Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte kategorijā „Gada jaunais mākslinieks”.

Savukārt viņas māsa čelliste Margarita Balanas ir viena no aizraujošākajām un daudzpusīgākajām šī laika māksliniecēm, kura ar savu meistarību apbur klausītājus visā pasaulē. Margarita ir daudzu starptautisku konkursu laureāte un aktīvi koncertē kā soliste Eiropā un pasaulē.

Vakara programmā skanēs divu dižu romantisma pārstāvju skaņdarbi – ne tikai vācu komponista Johannesa Brāmsa pēdējais orķestra opuss Dubultkoncerts vijolei, čellam un orķestrim, bet arī krievu komponista Sergeja Rahmaņinova pēdējais garadarbs “Simfoniskās dejas”, kas reizē ir apkopojums visai Rahmaņinova daiļradei.

“Šī būs mūsu pirmā reize, atskaņojot Brāmsa Dubultkoncertu Latvijā. Līdz šim esam to vairākkārt spēlējušas Eiropas tūrēs, bet ar lielu prieku gaidām tieši šo koncertu,” stāsta māsas Balanas, kas vēl šogad ar Liepājas Simfonisko orķestri uzstājušās katra atsevišķi. “Skaņdarbs ir intensīvs, tehniski prasīgs un virtuozs gan čellam, gan vijolei. Viena otru mēs ļoti labi saprotam, jo daudz esam muzicējušas kopā jau kopš bērnības. Šķiet, ka varam sazināties pat telepātiski, un tas mums ļoti palīdz muzicējot – gan harmonijai, gan spontanitātei koncertos.”

Margarita Balanas piebilst, ka “šķiet neticami, ka laikā, kad koncerts tika pirmatskaņots, tas izpelnījies negatīvu kritiku, jo šobrīd Brāmsa Dubultkoncerts ir vijoles un čella dueta repertuāra viens no svarīgākajiem meistardarbiem.”

Tā kā šīs koncerts pandēmijas ierobežojumu dēļ ir ticis vairākkārt pārcelts, rīkotāji vērš uzmanību, ka visas iepriekš uz šo koncertu iegādātās biļetes aizvien ir derīgas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *