MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Madonas novada VELO diena

Velo braukšanas cienītāji 2015. gada 30. maijā (sestdienā) tiek aicināti piedalīties “Madonas novada velo dienā”. Pasākuma mērķis ir aktīva dzīvesveida popularizēšana un riteņbraukšanas tradīciju veicināšana.

Pasākuma pirmajā daļā, Madonā, Saieta laukumā notiks “Jautrie velo mači”, kur savas velo prasmes nelielās individuālās stafetēs varēs izrādīt ikviens riteņbraukšanas pratējs. Īpaši tiek gaidīti bērni ar saviem trīsriteņiem un četr-riteņiem (domāts bērnu divritenis ar mazajiem atbalsta ritenīšiem), lai piedalītos kopīgā “Trīsriteņu parādē”. Lielie un mazie maču dalībnieki dažādās nominācijās varēs izcīnīt velo braucējiem noderīgas balviņas.

Pasākuma turpinājumā tiks dots starts velo ekskursijai “Madona – Lazdona – Prauliena – Madona”. Šis būs nesteidzīgs atpūtas tipa brauciens ar ekskursijām, gida stāstiem, dabas ainavu vērošanu un kopīgu pusdienošanu.

Velo ekskursijas laikā interesantus stāstus stāstīs gan apskates vietu saimnieki, gan vēsturnieks Indulis Zvirgzdiņš. Maršruta garums ap 25 kilometri.

Velo ekskursijas dalībniekiem jāņem līdzi velosipēda vai transportlīdzekļa vadītāja apliecība. Bērni līdz 12 gadu vecumam braucienā var piedalīties tikai vecāku pavadībā, galvā vēlama velo ķivere. Ikvienam braucējam savai drošībai var noderēt arī koši zaļā drošības veste. Pirms došanās ceļā kopīgi atkārtosim velo braucējiem saistošos Ceļu satiksmes noteikumus. Brauciena laikā mūs pavadīs tehniskās palīdzības transports.

Programma:

Norises vieta – Saieta laukums Madonā.
10.30 – 11.00 Reģistrācija “Jautrajiem velo mačiem”.
11.00– 12.00 “Jautrie velo mači”:  trīsriteņu braucieni un parāde, individuālās stafetes skolēniem un pieaugušajiem.
12.00 – 12.15 “Jautro velo maču” apbalvošana.
11.30 – 12.00 Reģistrācija uz velo ekskursiju.
12.15 Uzruna velo ekskursijas “Madona – Lazdona – Prauliena – Madona” dalībniekiem un došanās ceļā.

Velo ekskursijas programma:

* brauciens no Madonas gar Karjerezeru uz Lazdonu;
* senie Lazdonas stāsti (muiža, vecā skola, zvērsaimniecība, piensaimniecība) Rāceņa un Lazdonas ezeru ainavas;
* ekskursija “Lazdonas piensaimniekā” un produkcijas degustācija;
* brauciens no Lazdonas uz Praulienu (Ubānu pilskalns, Jāņaskola, Gustavskola, Pērkonu dzirnavas);
* senie Praulienas stāsti (muižas centrs, parks, spirta dedzinātava, pagastvalde);
‌     * pusdienas viesu mājā “Apiņu kalte” (spēka putra, kompots un bulciņa);
‌     * ekskursija šautuvē “Palejas”;
‌     * brauciens no  Praulienas uz Madonu un senie stāsti (Mācītājmuiža, Dzintari, Skubi);
‌     * ekskursija tēju ražotnē “55 mārītes”;
‌     * Madonā atgriežamies ap pieciem pēcpusdienā.

Dalības maksas:

‌   * “Jautrie velo mači” – bez maksas;
‌   * Velo eksursija – bērniem bez maksas, pārējiem – 5 EUR no personas (par ieejas maksu apskates objektos, degustāciju  un pusdienām).

Pasākumu organizē Madonas novada pašvaldības Uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļa. Dalību pasākumam pieteikt no 20.līdz 28. maija pie tūrisma darba organizatores Sanitas Somas, tel. 29130437 vai e-pastā tic@madona.lv

‌Ņemot vērā, ka ikviens velobraucējs ir ceļu satiksmes dalībnieks, vērts atkārtot būtiskākos velo braukšanas noteikumus:

‌     * Riteņbraucēj, ievēro, ka Tu esi mazāk aizsargātais satiksmes dalībnieks un jebkura sadursme ar gājēju, automašīnu vai citu šķērsli var būt ārkārtīgi bīstama!
‌     * Pirms jebkura manevra jāpārliecinās par ceļu satiksmes drošību, jānovērtē, vai netiks traucēti citi ceļu satiksmes dalībnieki, un laikus jārāda brīdinājuma signāls ar roku, atbilstoši manevram!
‌     * Ar velosipēdu ir atļauts braukt pa ceļu – jābrauc pēc iespējas tuvāk brauktuves labajai malai un braucējiem jāizvietojas vienā rindā!
‌     * Ja ceļam blakus ir velosipēdu ceļš un tas ved tajā pat virzienā, kur autoceļš – ir jābrauc pa velosipēdu ceļu!
‌     * Ar velosipēdu ir atļauts pārvietoties pa ietvi, tikai jāatceras, ka gājējam ir priekšroka. Braucot pa ietvi  īpaši jāuzmanās no ceļa malā stāvošajām mašīnām, jo jebkurā brīdī var tikt atvērtas automašīnas durvis.
‌     * Ar luksoforu regulējamas gājēju pārejas atļauts šķērsot braukšus, taču neapdraudot gājējus.
‌     * Neregulējamas gājēju pārejas ar velosipēdu šķērsot braukšus nav aizliegts, tomēr drošāk tās šķērsot kā gājējam. Stumjot velosipēdu, Tu esi gājēja statusā un iegūsti priekšroku, šķērsojot gājēju pāreju.

Sākam trenēties un tiekamies “Madonas novada velo dienā”!

‌Nākošais velo brauciens notiks 01.08.2015. un tas vedīs apkārt Lubāna ezeram (maršruta garums ap 60 km).

Madonas_VELO_diena_afisa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *