MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Latvijas novados notiks 4. maija svētku koncerti

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā – 4. maijā Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar VSIA „Latvijas Koncerti” rīko svētku koncertus Latvijas novados – Alojā, Aucē, Ludzā, Lonē un Rojā. Koncertus tiešsaistē ikviens Latvijas iedzīvotājs varēs noskatīties no 4. maija līdz mēneša beigām attiecīgās pašvaldības mājaslapā un Facebook lapā, kā arī “Latvijas Koncertu” mājaslapā www.latvijaskoncerti.lv.

Alojā 4. maija koncertā “Latvijas kamerdžeza ainavas” džezs saplūdīs ar akadēmisko mūziku un klasiskā stīgu kvarteta skanējums sabalsosies ar džeza kvarteta krāsām. Koncertprogrammu veidojuši kontrabasists Jānis Rubiks un pianists Edgars Cīrulis – džeza mūziķi ar starptautiska mēroga koncertpieredzi, kuru oriģinālkompozīcijas tapušas, iedvesmojoties no dzimtās Latvijas dabas, kultūras un cilvēkiem. Koncertu tiešsaistē varēs skatīties Alojas novada pašvaldības mājaslapā www.aloja.lv un Facebook lapā.

Aucē skanēs latviešu tautasdziesmu apdares un Raimonda Paula mūzika vokālās grupas “Framest” izpildījumā – Rūta Dūduma (vokāls), Beāte Zviedre (vokāls), Mikus Abaroniņš (vokāls), Jānis Ķirsis (vokāls, klavieres), Jānis Rubiks (kontrabass), Krišjānis Bremšs (sitaminstrumenti). Koncerts tiks pārraidīts Auces novada mājaslapā www.auce.lv un kultūras centra Facebook lapā.

Valsts svētku dienu Ludzā iezīmēs koncerts “Dienvidu akvareļi”, kurā piedalīsies Latvijas Radio bigbends un dziedātājs Daumants Kalniņš. Programmā Raimonda Paula mūzika Kārļa Vanaga aranžijās. Svētku koncertu rādīs pilsētas laukumā uz lielā ekrāna, kā arī Ludzas novada pašvaldības mājaslapā www.ludza.lv, Facebook lapā un Ludzas Tautas nama Facebook lapā.

Lonē koncertā “Dziesmas Latvijai” muzicēs “Trio Angelicus” – Elīna Šimkus (soprāns), Ieva Šablovska (arfa), Sondra Lejmalniece (flauta). Koncertā skanēs latviešu komponistu skaņdarbi.

Par programmas impulsu mūziķes dēvē Ērika Ešenvalda “Dvēseles dziesmu”, kurā caur Anitas Kārkliņas vārsmām gleznojas Latvijas novadi, daba, mūsu vērtības un tradīcijas. Dzimtās zemes iedvesmotas ir arī pārējās šajā koncertprogrammā iekļautās kompozīcijas. Koncertu varēs skatīties Viesītes novada Facebook lapā, kā arī mājaslapā www.viesite.lv.

4. maijā Rojā skanēs svētku koncerts “Katram sava tautas dziesma”. Laura Amantova džeza kvartets – Lauris Amantovs (trombons), Andris Grunte (bass), Viktors Ritovs (taustiņinstrumenti), Artis Orubs (sitaminstrumenti) – muzicēs kopā ar dziedātāju Ingu Bērziņu. Programmā latviešu tautasdziesmas Laura Amantova un Viktora Ritova aranžējumā. Koncerta tiešraide no Rojas Kultūras centra plkst. 18:00 “Raida Roja” Youtube kanālā un Facebook lapā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *