MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Latvijas animācijas pamatlicēja A. Burova “Leļļu māja” saņēmusi animācijas leļļu dāvinājumus

Latvijas animācijas pamatlicēja Arnolda Burova (1915 – 2006) “Leļļu mājas” Madonas novada Vestienas pagastā saimnieki informē, ka eksponātu kolekcija papildināta ar vairākām interesantām lellēm. Tie visi ir oriģinālie animācijas filmu varoņi no savulaik populārajām multfilmām: “Pasaka par vērdiņu”, “Umurkumurs”, “Pat zirgam jāsmejas”, “Kozete” un “Brālītis”.

Multfilmu varoņi Vestienas “Leļlu mājā” nonākuši kā dāvinājums, kurus atdāvinājuši A.Burova radi, kolēģi un kaimiņi. Šobrīd Madonas novada Vestienas pagastā bijušajā mākslinieka īpašumā iekārtota piemiņas vieta ar tematisku nosaukumu “Leļļu māja”.

A.Burovs bija Latvijas animācijas pamatlicējs. 1966. gadā viņš Rīgas Kinostudijā izveidoja pirmo leļļu filmu studiju, 1966. gadā uzņēma pirmo Latvijas animācijas filmu “Ki-ke-ri-gū”. Autors veidojis tādas slavenas latviešu filmas kā “Dullais Dauka”, “Pigmalions”, “Puķu Ansis”, “Pasaka par vērdiņu”, “Juceklis”, “Sarkanās kurpītes”, “Eža kažociņš”, “Nozagtais pūdelis”, “Gribulītis”, “Puspasaka”, “Umurkumurs”, “Kozete”, “Vanadziņš”, “Kāpēc pelītei nenāca miegs”, “Pat zirgam jāsmejas”, “Bimini”, “Sapnis”, “Pēdējā lapa”, “Vecā sētnieka piedzīvojums”, “Princese un puma”, “Dzīvais draugs”, “Gaidīšu tevi”, “Mana paradīze”, “Spēle ar dzīvību” un citas.

Burovs bijis LPSR Valsts prēmijas laureāts, LPSR Tautas mākslinieks, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, Kinematogrāfistu savienības, kā arī Mākslinieku savienības un Teātra darbinieku savienības biedrs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *