MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Klāt pirmie atjaunotie Kokmuižas svētki!

Sestdien, 12. septembrī, Kocēnos norisināsies unikāls un iedvesmojošs pasākums – pirmie Kokmuižas svētki, kas iedzīvinās kultūrvēsturisko mantojumu. Pasākuma programma veidota, caurvijot senlaicīgo ar mūsdienu kultūru, rosinot izzināt un atklāt senās Kokmuižas teritoriju un atdzīvināt vēstures stāstus.

Svētku norises sāksies plkst. 12.00, un visi pasākumi notiks vēsturiskajā Kokmuižas teritorijā. Īpašs akcents tiks likts uz seno Kokmuižas alus darītavas pagrabu, kas līdz šim nav bijis pieejams apskatei. Svētku ietvaros laukumā pie senā alus pagraba plānota plaša programma. Plkst. 12.00 notiks vēsturiskā alus pagraba atvēršana un svētku atklāšanas pasākums ar skanīgiem priekšnesumiem, rotaļīgām un sportiskām izpriecām, vīru spēkošanos un muižas spēlēm, radošām darbnīcām un meistarklasēm, pankūku cepšanu un īpašās muižas zaptes vārīšanu.

No plkst. 13.00 līdz plkst. 17.00 norisināsies dažādas izklaidējošas un sportiskas aktivitātes, kuras organizēs Kocēnu 38. skautu vienības skauti. Aktivitātes norisināsies pie Kocēnu skautu centra un gar Kocēnu ezeriņa krastmalu.

No plkst. 15.00 apmeklētājus iepriecinās mūzikas un mākslas programma –

15.00 Filmas “Nauris” demonstrēšana
16.00 Senie likteņstāsti
16.30 Koncerts: dziedātāja MNTHA
18.30 Koncerts: mūziķi Kristaps Bedrītis un Rihards Lībietis
20.30 Koncerts: dziedātāja Mionia
23.00 Koncerts: grupa “Āres”

Būs iespēja mieloties no lielā muižas saimes zupas katla, atspirdzināties ar dzērieniem un stiprināties ar uzkodām. Visas svētku dienas garumā tiks radīts veiksmes stāsts – Kokmuižas alus garšas meklējumi, kas solās būt pārsteigumu pilni. Būs aplūkojama arī ekspozīcija par savulaik slaveno Kokmuižas alus darītavu.

No plkst. 12.00 darbosies tirgus placis un meistardarbnīcas. Svētku dienā klātesošos sveiks un ar savu klātbūtni pasākumu spilgtinās pats muižas barons un muižas ļaudis, kuri būs tērpušies īpašos muižas tērpos, kas plašākai publikai tiks demonstrēti pirmo reizi.

Arī vēsturiskajā Kokmuižas pilī un skaisti iekoptajā parterā notiks dažādi iedvesmojoši pasākumi. No plkst. 13.00 interesenti aicināti piedalīties sarunā par Kokmuižas vēsturi. Vēsturnieku Ingrīdas Zīriņas un Valtera Grīviņa sarunu vadīs vēstures skolotāja Ineta Amoliņa. Plkst. 14.00 un plkst. 16.00 ikviens aicināts jaukā pastaigā ar gidu pa Kokmuižas teritoriju, izzinot aizraujošus faktus par senatnīgo un noslēpumaino Kokmuižu. No plkst. 14.00 savā varā pārņems viss darbīgais, skanīgais, krāsainais, radošais un garšīgais no muižas dzīves – dažādās aktivitātes ģimenēm ar bērniem: princešu un prinču radošā darbnīca, senie Kokmuižas stāsti, boksterēšanas darbnīca un gardumu kafejnīca.

Plkst. 17.00 apmeklētājus sagaida muzikāls baudījums – kamermūzikas koncerts, kurā piedalīsies Rīgas saksofonu kvartets un operdziedātāja Kristīne Gailīte. Plkst. 21.00 īpaši šim pasākumam veidotu Kokmuižas stāstu mūzikas, gaismas un kustību performancē izstāstīs viens no izcilākajiem akustiskās ģitāras meistariem Latvijā – Kaspars Zemītis, deju horeogrāfe Lilija Lipore un gaismu mākslinieks Egils Kupčs, kopīgi uzburot elegantu un mistiski iedvesmojošu priekšnesumu.

Kocēnu bibliotēkas velvju zālē no plkst. 13.00 līdz plkst. 21.00 būs skatāma Māra Grunska izstāde ”Rēgi”. Tas ir aizraujošs fotostāsts par pamestu vietu savdabīgo pievilcību un to auru, liekot apmeklētājiem fotogrāfijas aplūkot un izzināt pilnīgā tumsā, vien ar kabatas lukturīša palīdzību. Izstāde uz Kocēniem atceļojusi no Marka Rotko mākslas centra Daugavpilī.

Savukārt pie Kokmuižas ezeriņa plkst. 22.00 notiks īpašs nakts svētbrīdis. Klātesošo sirdis ar aizkustinošu dziedājumu valdzinās savdabīgais Latvijas tīrradnis – bards Haralds Sīmanis.

Vakara izskaņā plkst. 22.30 Kocēnu kultūras namā notiks saviesīga un izklaidējoša svētku balle, kurā spēlēs balles orķestris ”Bellacord”. Ieejas maksa – 3 EUR. Apmeklētāju ērtībai darbosies bufete.

kokmuizhas_afisha_IISTA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *