MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Jūrmalas parkā atzīmēs Pasaules vides dienu

Piektdien, 5. jūnijā, plkst. 10.00 Jūrmalas parkā tiks atzīmēta Pasaules vides diena, kā ietvaros profesionāli koku kopēji sakops dižkoku, dārznieki pamācīs, kā pareizi iestādīt kokus, savukārt Liepājas domes Vides un veselības daļas speciālisti pastāstīs par apstādījumu vēsturi un nozīmi pilsētā. Aicināts ikviens interesents!

Lai uzzinātu, kā pareizi iestādīt kokus, redzētu koka sakopšanas paraugdemonstrējumu, kā arī, lai uzzinātu interesantus faktus par Jūrmalas parku, interesenti aicināti plkst. 10.00 pulcēties Jūrmalas parkā pie strūklakas, kas atrodas pretim stadiona „Daugava” ieejai.

Starp strūklaku un Liepu ielu aug parastais dižskābārdis, kas apkārtmērā pārsniedzis 3,8 metrus un līdz ar to atbilst normatīvajos aktos noteiktajiem kritērijiem par aizsargājamā koka (dižkoka) statusu. Lai šo koku sakoptu, būs aicināti profesionāli koku kopēji.

Savukārt parka stādījumi tiks papildināti ar sudrabliepu jeb tūbaino liepu (Tilia tomentosa), kā arī ar Liepājā vēl neredzētām koku sugām: Amerikas dzeltenkoku (Cladrastis kentukea) un Amerikas tulpjukoku (Liriodendron tulipifera). Jūrmalas parks ir bagāts ar dažādām introducēto koku sugām, bet laika gaitā daudz retu koku sugu ir zaudēts, tāpēc Pasaules vides dienas ietvaros dendroloģiskie stādījumi tiks papildināti ar jauniem stādiem, kas izaudzēti Latvijā.

Tāpat arī Liepu ielā novecojušo un izkritušo liepu vietā tiks iestādītas jaunas Krimas liepas. Šī aleja ir viens no Liepājas dendroloģiskajiem lepnumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *