MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Jūras svētki ar amatnieku tirgu, sportiskām aktivitātēm, izpletņlēcēju šovu un ledus Neptūnu

Sestdien, 11. jūlijā Liepājā tiks atzīmēti Jūras svētki, kas šogad norisināsies Kūrmājas prospektā, festivāla “LMT Summer Sound 2015” teritorijā un Liepājas muzejā. Festivāla “LMT Summer Sound 2015” organizatori sadarbībā ar Liepājas Kultūras pārvaldi ir sagatavojuši plašu programmu, kas apmeklētājiem piedāvās iespēju ne tikai atpūsties, bet arī aktīvi iesaistīties.

Jau 10. jūlijā Jūras svētku ietvaros pulksten 17.00 Liepājas muzejā tiks atklāts Pētera Jaunzema zvejniecībai veltītais fotoalbums “Piemares Īstenieki”, taču visplašākā kultūras, izklaides un sporta pasākumu programma gaidāma sestdienā.

Kā katru gadu ikviens ir aicināts uz piemiņas brīdi bojāgājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem, kas šogad 11. jūlijā pulksten 11.00, kuģu taurēm skanot, notiks Kūrmājas prospekta galā pie pieminekļa bojāgājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem. Ar savu uzrunu bojāgājušos jūrniekus un zvejniekus pieminēs Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, Liepājas ostas kapteinis Pēteris Gudkovs, Jūras spēku flotiles komandieris, jūras kapteinis Juris Roze un Jūras spēku flotiles kapelāns Dāvids Šterns.

Ar savu piedāvājumu liepājniekus un Liepājas viesus Kūrmājas prospektā sākot no pulksten 11.00 priecēs 62 amatnieki un mājražotāji. Tirdziņa apmeklētāji varēs iegādāties dažādus tirgotāju ražotus un gatavotus ēdienus kā mājas sierus, mājas saldējumus, mājas kūpinājumus, griķu izstrādājumus, kūpinātas un konservētas zivis u.c. Dāmas varēs palutināt sevi iegādājoties kādu rotaslietu, kas gatavotas no bronzas, sudraba, dzintara, gliemežvākiem vai akmeņiem. Tematiski svētkiem varēs iegādāties jūrnieku cepures un citus jūrnieku stila apģērbus. Turpat norisināsies arī “Rimi Latvia” rīkotā konkursa “Latvijas gardākā kūka” otrais pusfināls, kurā draudzīgā cīņā tiks noskaidroti divi gardāko kūku cepēji.

Tikmēr pludmalē no pulksten 10.00 tiks noskaidroti paši spēcīgākie un izturīgākie sacensībās “Pludmales spēks”. Savukārt pie Cēsu alus skatuves no pulksten 10.00 pirmo reizi Latvijā norisināsies “Air Guitar” jeb gaisa ģitāru čempionāts.

Kamēr pludmalē stiprinieki mērosies spēkiem, Jūrmalas parkā pie pieminekļa pasaules čempions ledus skulptūrās Kārlis Īle apskatei gatavos romiešu jūras dievu Neptūnu ledus formā.

No pulksten 12.00 pludmalē interesenti varēs vērot izpletņlēcēju šovu, savukārt Jūrmalas parkā mazie un lielie tiek aicināti izmēģināt futnetu jeb bumbas speršanu pāri tīklam. Tikmēr uz Liepājas Dzintara skatuves Valdis Skujiņš dalīsies stāstos par Liepājas dzintaru, norisināsies muzikālās meistarklases un Liepājas POP/ROK skolas popūrijs. Aktīvās atpūtas piekritēji aicināti pulksten 12.30 pulcēties pie Cēsu alus skatuves, lai piedalītos Alpina krāsu skrējienā.

No pulksten 14.30 uz Cēsu alus skatuves kāps un apmeklētājus muzikāli izklaidēs Fēlikss Ķiģelis, Armandsound un VCP Funkology.

Visas dienas garumā pie Liepājas Dzintara skatuves būs skatāma īpaša izstāde veltīta Liepājas Dzintaram.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *