MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Jozefa van Visema koncerta apmeklētājus iesildīs Džima Džārmuša filma

Ventspilī, Teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē 24. aprīlī plkst. 19:00, pirms holandiešu lautas meistara Jozefa van Visema (Jozef van Wissem) koncerta notiks kulta režisora Džima Džārmuša (Jim Jarmusch) filmas “Izdzīvo tikai mīlētāji” (‘Only Lovers Left Alive’) bezmaksas seanss.

Džima Džārmuša pēdējās, 2013. gadā uzņemtās filmas pamatā ir neparasts mīlas stāsts starp Ādamu un Ievu. Ādams, “underground” mūziķis, dzīvo pelēcīgajā Detroitā, dienās neiziedams no mājas un slīgdams dziļā depresijā, redzot pasaules notikumu virzību. Ieva, dzīvespriecīga un noslēpumaina būtne, ierodas pie drauga, ar kuru kādu laiku bija pašķīrusies. Viņu mīlas stāsts ir risinājies jau vairākus gadsimtus, taču kaislīgās attiecības apdraud Ievas jaunākā māsa… Tā filmu savulaik plašsaziņas līdzekļos pieteica tās oficiālie izplatītāji Latvijā.

Emocionālāka savā recenzijā “Latvijas Avīzes” slejās bijusi Zane Dzene: “Par laimi, neko primitīvu Džārmušs nepiedāvā, bet ilgi neaizmirstamas dzīres acīm un ausīm, un prātam gan, divu stundu laikā izvirpinādams elegantu attiecību stāstu, kura sižetiskie, skaniskie un vizuālie elementi dozēti tik precīzi, ka ne viens vien šo poētisko kinolenti nodēvējis par labāko, ko Džārmušs pēdējos gados radījis, ja par atskaites punktu kalpo stilizētais melnbaltais vesterns “Mironis” ar Džoniju Depu galvenajā lomā.”

Filmas seanss Ventspilī būs īpašs ar to, ka pirms filmas ievadvārdus gan par konkrēto filmu, gan ieskatu Dž. Džārmuša daiļradē un personībā sniegs kino un literatūras zinātnieks Viktors Freibergs.

“Vampīri kino parādījās gandrīz no tā pirmsākumiem, un šodien, kad tie kino ir gandrīz apsēduši, Džārmušs piedāvā savu versiju par mūžīgās mīlestības tēmu, savdabīgi ironiskā veidā reabilitējot vampīra tēlu, kas mūsdienu skatītāju acīm visbiežāk ir ļauns mošķis. Džārmušs strādājis pie filmas vairākus gadus. Galvenā loma tika rakstīta speciāli Tildai Svintonei (Tilda Swinton), bez viņas filma nebūtu tapusi,” par filmu interneta portālam stāstījis Viktors Freibergs.

Ieeja uz Viktora Freiberga ievadvārdiem un filmu “Izdzīvo tikai mīlētāji” ir bezmaksas. Filma būs skatāma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā. Filmas ilgums – 123 minūtes.

Kā ziņots iepriekš, pēc filmas seansa sekos ievērojamā holandiešu lautas meistara Jozefa van Visema koncerts. Kopā ar režisoru un arī mūziķi Dž. Džārmušu viņi abi ir izdevuši vairākus studijas ierakstus. Turklāt, 2013. gadā par abu komponēto mūziku filmai “Izdzīvo tikai mīlētāji” J. van Visems saņēma ‘Cannes Soundtrack Award 2013’, ko piešķir labākajam Kannu kinofestivāla konkursa filmu skaņas pavadījumam.

Biļetes uz Jozefa van Visema koncertu nopērkamas teātra nama “Jūras vārti” un visās “Biļešu Serviss” kasēs, tostarp internetā – www.bilesuserviss.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *