MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ielīgošana un Jāņu pasākumi Talsu novadā

Šogad Talsu novadā gaidāma īpaši daudzveidīga un plaša Jāņu un Līgo svētku svinēšana – koncerti, izrādes un aktivitātes svētku noskaņās.

Gatavojamies vasaras saulgriežiem – Līgo svētkiem

17. jūnijā 12:00, Pastendes kultūras namā notiks pasākums „Siera ritulī sauli ielikt”. Pensionāru klubs „Irbenājs” sien sieru un aicina ciemos!

Gatavojamies vasaras saulgriežiem – Līgo svētkiem. Vai, Tu, zini, kas ir jāņuzāles un cik jāņuzālēm jābūt vainagā? Radošajā sētā būs lieliska iespēja apgūt dažādus pīšanas veidus Līgo un Jāņu vainagiem. Noteikti pirms darbnīcas dodies pastaigā pa Talsu pakalniem un salasi dažādus ziedus, smilgas uz citas jāņuzāles un tiekamies Radošajā sētā. Pirms Līgo svētkiem esat pamanījuši „Zāļu tirdziņos” dažādas kļavu lapu cepures. 18. jūnijā 18:00 Radošajā sētā būs iespējas iemācīties pīt kļavu cepures. Līdzi paņem kļavu lapas ar kātiem, pacietību un jaukas domas par svētkiem.

Vasaras saulgriežu ielīgošana kopā ar folkloras kopu „Talsi”

Vasaras saulgrieži ir īpašs laiks, kad cilvēks un daba saplūst vienotā veselumā, kad dabā viss ir spēcinošas enerģijas un dzīvības piepildīts. 20.jūnijā plkst.20.00 Tiguļkalna ozolu aplī kopā ar folkloras kopu „Talsi” tiks kurts ugunskurs, ļaujot gaismai uzvarēt tumsu, tiks lēkts pār ugunskuru, lai attīrītos no visa liekā. Tiks meklēts papardes zieds, jo tie, kas pusnaktī to ierauga, piepildās visas vēlēšanās un ir laimīgi dienu no dienas. Ar dziesmu iepriecināsim un svētīsim cits citu un paši sevi.

Jāņu vainaga pīšana un koncerts svētku noskaņā

22.jūnijā plkst. 16:30, laukumā pie Virbu kultūras nama notiks Jāņu vainaga pīšanas darbnīca un sacensības par ātrāk uzpīto ziedu vainagu.
Savukārt plkst. 19:00, visi laipni gaidīti uz svētku koncertu „Kas Jānīti ielīgoja?” Piedalīsies Kandavas novada jauniešu deju kolektīva „Imuliņa” dejotāji, Pastendes kultūras nama ansamblis ”Irbenājs” un radošie virbenieki. Sumināsim pagasta Jāņus un Līgas. Meklēsim „Skaistākā vainaga īpašnieci”. Visi mīļi gaidīti!

Līgo, Līgo Ķūļciemā

22.jūnijā, Ķūļciema BLPC telpās plkst. 16:00, apmainīsimies pieredzē: siera siešanā, pīrāgu cepšanā, vainagu pīšanā. Savukārt 23.jūnijā, Brīvdabas estrādē plkst. 21:30, Aicinām Jāņus un ne Jāņus uz lustīgu Līgo padarīšanu: noteiksim Ķūļciema stiprāko Jāni! Plkst. 22:00, pēc lustīgas Līgo padarīšanas, aicina uz Līgo vakara balli kopā ar Ingaru un Raiti.

Pedvālē „Čuguna vainags”

23.jūnijā, Pedvāles mākslas muzejā plkst. 19:00 būs iespēja apskatīt Talsu novada bērnu un jauniešu veidoto mākslas objektu „Čuguna vainags” pasākuma atklāšanā. Tam sekos performanču nakts – līgošana līdz 04:00 no rīta.

Izrāde „Dullais Barons Bunduls”

Teātra grupa „Līgo” aicina, 23.jūnijā plkst. 18:00, Laidzes „Ziedgravu” estrādē, ielīgot Jāņus kopā ar Zeiboltu Jēkaba dullo Baronu Bundulu un citiem „muižas ļaudīm”. Luga ir kā anekdošu apkopojums par apkārtnes muižnieku aplamībām, kuras apvienotas vienā tēlā – Gustavā fon Bundul. Zeiboltu Jēkabs savulaik strādājis par skolotāju vairākās Ziemeļvidzemes skolās, bet gadsimtu mijā dzīvojis un strādājis divu kilometru attālumā no Valmieras – Vaidavas ūdensdzirnavās. Tēlus saviem darbiem viņš noskatījis tepat Vidzemē. Uz barona Bunduļa prototipu pretendē pat divi apkārtnes muižnieki – barons Ceikels, kurš līdz 1903.gadam bija Mēru muižas īpašnieks, gluži tāpat kā Bunduls bija precējies trīs reizes, un visas viņa sievas bijušas māsas, kā arī Vecbilskas muižas īpašnieks fon Lilienfelds.
Laidzenieki jau vairāk kā 10 gadus sanāk kopā, lai iestudētu izrādi, kuru izrādīt interesentiem tieši Līgo svētku vakarā.

Aicina uz muzikāli teatrālu uzvedumu „Emīla nedarbi Dursupē”

23. jūnijā, plkst. 20:00, Dursupes sporta un atpūtas laukumā būs skatāms muzikāli teatrāls uzvedums “Emīla nedarbi Dursupē”. Pēc tam sekos jestra Līgo zaļumballe līdz rīta gaismai.

Kultūras ziņas:

17.jūnijā 12:00, Pastendes kultūras namā notiks sarīkojums senioriem „Siera ritulī sauli ielikt”.
18.jūnijā 10:30, Talsu bērnu bibliotēkā notiks izzinoša un praktiska radošā stunda bērnu dārza audzēkņiem „Mācamies pīt Jāņu vainadziņu”.
18.jūnijā 11:00, Lībagu pagasta „Mežvidos” notiks Lībagu bibliotēkas senioru interešu kluba „Sarma ” pasākums „Ņemt spēku no Jāņu zālēm…”.
18.jūnijā 12:00, Talsos, Rīgas ielā 8 notiks Jāņa centra atklāšanas svētki un Jāņonkuļa tirdziņš.
18.jūnijā 17:00, Ģibuļu pagasta BLP un jauniešu atbalsta centrā notiks meistarklase floristikā „Saulgriežu noskaņās rotāsimies!”.
18. jūnijā 18.00, Talsu tautas nama Radošajā sētā notiks Radošā darbnīca „Kļavu cepures” un „Dažādu vainagu darināšana”.
19.jūnijā 18:00, Laidzes pagastā „Rītos” notiks Zāļu dienas.
20.-22.jūnijā, Sabiles kultūras namā notiks7. Starptautiskā laikmetīgās čuguna mākslas konference.
20.jūnijā 09:00, Sabilē, Abavas pagastā notiks Lielā Līgošana „Es apskrēju visu ciemu līgo dziesmas dziedādama!…”.
20.jūnijā 14:00, Lībagu tautas namā notiks radošā darbnīca ”Visa laba Jāņu zāle, ko plūc Jāņu vakarā”.
20.jūnijā 20:00, Tiguļkalna Ozolu aplī notiks Saulgriežu rituāls.
21.jūnijā 10:00, Talsu pilsētas Tirgus laukumā notiks Jāņu ielīgošana.
21.jūnijā 12:00, Stendes brīvdabas estrādē notiks Radošā sestdiena ģimenēm „Līgo”.
21.jūnijā 19:00,Stendes brīvdabas estrādē notiks Jāņu ielīgošanas koncerts.
21.jūnijā 19:00, Pļavmuižas saieta namā notiks amatierteātra „Pļavas” ielīgošanas izrāde.
22.jūnijā 16:00, Ķūļciema brīvdabas estrādē notiks pieredzes apmaiņa siera siešanā, pīrāgu cepšanā un vainagu pīšanā.
22.jūnijā 16:00, Ķūļciema BLPC notiks Jāņu virtuve „Tā mēs svētkus gaidīsim… siesim sieru, cepsim pīrāgus, pīsim vainagus”.
22.jūnijā 16:30, Laukumā pie Virbu kultūras nama notiks Jāņu vainagu pīšanas darbnīca, un sacensības par ātrāk uzpīto ziedu vainagu.
22.jūnijā 19:00, Laukumā pie Virbu kultūras nama notiks Jāņu ielīgošanas pasākums „Kas Jānīti ielīgoja?”.
23.jūnijā 12:00, Sabiles centrā pie fabrikas vārtiem notiks Līgo dienas lustes „Jāņa bērni danci veda apkārt kuplu ozoliņu…”, lustīgi lustēsies: Sabiles kultūras nama amatierkolektīvi un Stendes deju kolektīvs „Teika”.
23.jūnijā 13:00, Talsu novada muzejā notiks Savienošanās Eiropas un ASV čuguna skulptūras un Kurzeme glezniecības izstādes atklāšana.
23.jūnijā 16:00, Valdemārpils pilsētas Dupurkalna estrādē notiks Jāņu ielīgošana – vainagu pīšana, rotaļdejas, dziesmas.
23.jūnijā 17:00, Vandzenes pagasta Anču birzī notiks Līgo vakara notikums.
23.jūnijā 18:00, Laidzes pagasta Ziedgravas estrādē notiks tradicionālā Līgo Zeiboltu Jēkaba izrāde „Dullais barons Bunduls”.
23.jūnijā 20:00, Dursupes sporta un atpūtas laukumā būs skatāms muzikāli teatrāls uzvedums „Emīla nedarbi Dursupē ”. Pēc izrādes sekos jestra Līgo zaļumballe līdz rīta gaismai.
23.jūnijā 20:00, Īves pagastā pie Tiņģeres pils notiks Līgo nakts Tiņģerē „Ar limuzīnu pēc Jāņuzālēm”.
23.jūnijā 20:00, Valdgales pagasta laukumā pie tautas nama notiks kopā līgošana „Papardītei zelta ziedi”.
23.jūnijā 21:30, Ķūļciema brīvdabas estrādē notiks lustīga Līgo padarīšana.
23.jūnijā 22:00, Vandzenes pagasta Anču birzī notiks Jāņu nakts balle.
23.jūnijā 22:00, Lubes pagasta „Bišu dārzā” notiks Jāņu nakts zaļumballe.
23.jūnijā 22:00, Ķūļciema brīvdabas estrādē notiks Līgo vakara balle kopā ar Ingaru un Raiti.
23.jūnijā 22:00, Stendes brīvdabas estrādē notiks Līgo balle.
23.jūnijā 22:30, Valdemārpils pilsētas Dupurkalna estrādē notiks zaļumballe.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *