MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Atvērta grāmata “Liepāja. Jūgendstila arhitektūra”

Vakar, 21. aprīlī, Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas aktu zālē notika grāmatas “Liepāja. Jūgendstila arhitektūra” atvēršanas svētki.

Saulainā pēcpusdienā piedaloties grāmatas autoram Jānim Krastiņam, pilsētas domes vadībai, nozares pārstāvjiem un domu biedriem par galveno stāsta varoni kļuva grāmata “Liepāja. Jūgendstila arhitektūra”. Par muzikālo noskaņu atklāšanas pasākumā rūpējās Bellaccord Tanzorchester, kas akustiski augstvērtīgā sniegumā spēlēja 20. un 30. gadu vieglo un deju mūziku.

“Liepāja, to [jūgendstilu] pirmo reizi ieraugot, burtiski apžilbina katru, kam ir kaut neliels priekšstats par jūgendstilu. Pilsētā ir ne tikai jūgendstila īres nami, bet arī jūgendstila teātris, skola, bijušie kinoteātri, biroju nami, villas un citi būvmākslas darbi. Tie ir Eiropas augstāko standartu arhitektūras paraugi, kādu nav citur. Daudzviet laika zobs tos krietni paplucinājis, taču daudzās ēkās ir labi saglabājušās jūgendstila kāpņu telpu autentiskās apdares,” tā par Liepāju, jūgendstila arhitektūras pērli, izsakās grāmatas autors.

Kā jau iepriekš ziņojām, Liepājas pilsētas pašvaldība grāmatu dāvinās Liepājas bibliotēkām un pašlaik to var iegādāties Liepājas muzejā par EUR 40.00.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *