MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ar močiem ekspedīcijā gar Melno jūru

12. jūlijā “Latvijas Jawa kluba” dibinātāji, ugālnieki Mārcis Zariņš un Aivis Beļakovs, doties trīs nedēļu tālbraucienā apkārt Melnajai jūrai, šķērsojot arī Turciju, Bulgāriju, Krieviju, Ungāriju, Rumāniju, par ceļojuma galveno mērķi izvēloties Gruziju. Paredzams, ka ekspedīcijas “Georgia – Around the Black sea” laikā draugi mēros ap 10 000 kilometru. Mārcis izmantos 1973. gada izlaiduma 350/360 motociklu, Aivis – 1972. gadā ražotu “Jawa 360”.

Ugālniekiem jau ir pieredze līdzīgos ceļojumos. Pagājušajā gadā tālbraucienā apskatīta Rumānija. “Mūs,” saka Mārcis, “interesē tā dēvētais mežonīgais tūrisms, tāpēc nevairāmies no tādām kalnu pārejām, kas citiem šķiet nepārvaramas. Šādos ceļojumos nevajag daudz naudas, nakšņojam teltīs, ēdiens tiek gatavots uz ugunskura. Retro motocikli neattīsta tik lielu ātrumu, tādēļ ne tikai apstājoties, bet arī braucot ir iespēja apskatīt dabu un dažādus objektus.”

Mārcim interese par motocikliem radās jau bērnībā, kad viņš vaicāja vectētiņam, kad beidzot varēs braukt ar opīša “Jawu”. Savukārt Aivja tēvs padomju laikos ar motociklu veica līdzīgu maršrutu, kāds tagad padomā Mārcim un Aivim. “Tieši tādu ceļu nevarējām izvēlēties arī Ukrainas notikumu dēļ, bet tuvu tam būsim. Braucienu neesam strikti saplānojuši pa dienām un punktiem, lai neierobežotu sevi un nezaudētu ceļojuma īpašo garšu. Ja kāda vieta saistīs vairāk par citām, uzkavēsimies tajā ilgāk. Starp citu, daži, uzzinājuši par mūsu ekspedīciju, uztraucas, vai ar “javiņām” var tik tālu tikt, vai moči pa ceļam nesalūst, bet mūsu pieredze liecina, ka tā nav, turklāt mums līdzi būs rezerves riepas.”

Tālbrauciena laikā redzēto ugālnieki fiksēs videomateriālā un rudenī Ventspils novada rīkos pagastos stāstu vakarus, tādējādi popularizējot motobraukšanu kā saturīgu atpūtas veidu. Tālbraucienu atbalsta vairāki uzņēmumi, arī Ventspils novada pašvaldība.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *