MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ar grandiozu klasiskās mūzikas koncertu atklās Dzintaru koncertzāles vasaras sezonu

2014. gada 6. jūnijā plkst. 19.00 ar grandiozu klasiskās mūzikas koncertu tiks atklāta Dzintaru koncertzāles vasaras sezona. Klausītājus gaida tikšanās ar izciliem un starptautiskus panākumus guvušiem Latvijas māksliniekiem – Kseniju Sidorovu, Vestardu Šimku, Intu Dālderi, kā arī tradīcijām bagāto Liepājas Simfonisko orķestri, kas, būdams pirmais orķestris Baltijas valstīs, izceļas ar tikai sev raksturīgo dzintara skanējumu un emocionālo degsmi. Pie diriģenta pults – Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents – Mārtiņš Ozoliņš.

Dzintaru koncertzāles sezonas atklāšanas koncerts klausītājiem piedāvās daudzveidīgu un krāšņu programmu: uvertīru no Kārļa Marijas Vēbera operas „Oberons”, Džordža Geršvina „Rapsodiju blūza stilā”, melodijas no Leonarda Bernsteina operas „Kandids”, Astora Pjacollas temperamentīgos skaņdarbus, kā arī ar lielisko humora izjūtu apveltītā latviešu komponista Pētera Plakida skaņdarbu „Vēl viena Vēbera opera”.

Savukārt koncerta īpašais viesis būs klasiskās un džeza mūzikas televīzijas šova „Radīti mūzikai” uzvarētājs. Par šo iespēju sešu nedēļu garumā Latvijas Televīzijas ēterā cīnās astoņi jauni klasiskās mūzikas virtuozi. Tomēr uzvarētāju, kurš koncertā uzstāsies kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri, mēs uzzināsim tikai neilgi pirms koncerta.

Par gaidāmo sezonas atklāšanas koncertu Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis saka: “Dzintaru koncertzāle ir unikāla vērtība pasaules mērogā. Pirmkārt, tas ir apbrīnas vērts arhitektūras piemineklis. Absolūti ideāla dažādu laiku, nu jau arī mūsdienu arhitektūras kompilācija. Otrkārt, tā atrodas pašā Baltijas jūras krastā, bet pavadīto laiku koncertzālē padarīs neaizmirstamu mūzikas īpašais skanējums. Izcila akustika, saulriets mierīgā vai bangojošā jūrā, vējš priežu galotnēs, bet tam visam pāri – Astora Pjacollas tango…”

Dzintaru koncertzāle ir viena no senākajām atvērtā tipa koncertzālēm Latvijā, bet tās arhitektoniskais un akustiskais risinājums ir viens no labākajiem šajā jomā. Savukārt mazā (slēgtā) Dzintaru koncertzāles zāle ir novērtēta kā nozīmīgs kultūras vēstures piemineklis, kas šobrīd tiek restaurēts. Pēc renovācijas, kuru plānots pabeigt līdz šī gada beigām, apmeklētājiem tiks piedāvāta mūsdienu prasībām atbilstoša koncertzāle, kurā norisināsies koncerti gan ziemas, gan vasaras sezonā.

Plašāka informācija:
Dzintaru koncertzāles Sabiedrisko attiecību nodaļa
e-pasts:
info@dkz.lv, tālrunis: 29454978

Ksenija Sidorova

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *