MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Valmiera aicinam uz pašdarbnieku svētkiem

8.februārī plkst.17.00 Valmieras Kultūras centrā jau 48.reizi norisināsies ikgadējie pašdarbnieku svētki, kurus šogad vienos tēma „Manam, Tavam un mūsu priekam”. Kā skaidro Valmieras Kultūras centra direktors Toms Upners, šogad nebūs noteiktas tēmas, lai kolektīvi, domājot par priekšnesumiem, var ļauties radošam ideju lidojumam. „Vēlamies, ka ikviens sajūt prieku un pozitīvo enerģiju, ko kolektīvi gūst ne tikai dejojot, dziedot un muzicējot, bet arī dāvājot savu priekšnesumu skatītājiem. Neaprakstāmu gandarījumu dod mirklis, kad skatītāju sejās atplaukst smaids un zāli pārņem skaļas ovācijas.”

Koncertā krāšņus priekšnesumus būs sarūpējuši kori: „Valmiera”, „Imanta”, „Jumara”, „Sudrablāse”, „Baltie bērzi”, „Konsonanse”, „Skan” un „Kaķi”, deju kolektīvi: TDA „Gauja”, VPDK „Gauja”, „Agrā rūsa” un „Pastalnieki”, pūtēju orķestris „Signāls”, bigbends „Valmieras puikas” un dziesmu draugu kopa „Gaujmalietes”. Pirmo reizi šajā koncertā uzstāsies sieviešu vokālais ansamblis „Trīnes”.

Pašdarbnieku svētku laikā Valmieras Kultūras centra 1.stāva foajē būs apskatāmas divas izstādes. Tautas lietišķās mākslas studijas „Valmiera” vadītāja Elīna Tetere stāsta, ka studijas audēju izstādītie darbi iekļaujas tēmā „Es daru tā”. Izstādē būs aplūkojami gada laikā uzaustie linu galdauti, sedziņas, dvieļi, lupatu deķi no otrreiz pārstrādāta auduma un vilnas lakati. Savukārt Tautas tēlotājas mākslas studijas vadītāja Daina Leite norāda, ka izstādē būs apskatāmi studijas gleznotāju darbi, kas tapuši nodarbību laikā. Lai gan daudzos darbos būs redzams viens uzstādījums, katrs no tiem atšķirsies ar autora redzējumu un krāsu toņu izvēli darba radīšanas brīdī.

Jāpiemin, ka koncertu vadīs Ainārs Ašaks, to papildinot ar saviem muzikālajiem priekšnesumiem. Ieejas maksa: 3 eiro.

Ikviens laipni aicināts!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *