MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

27.septembrī Svitenē ar plašu programmu tiks atzīmēti pirmie Kāpostu svētki

„Svitene jau izsenis slavena ar kāpostu audzēšanas tradīcijām. Vēl padomju laikos gandrīz katra sviteniešu ģimene bija nodarbināta ar šo dārzeņu audzēšanu, novākšanu un pēc tam – arī realizāciju. Arī pašlaik varam lepoties ar plašiem kāpostu laukiem, par kuriem rūpējas zemnieku saimniecība „Kaži”. Tieši tādēļ, šogad Miķeļdienu atzīmēsim ar pirmajiem Kāpostu svētkiem, kas notiks 27.septembrī Svitenē, Saules dārzā,” stāsta pasākuma organizatore Sandra Kerēvica.

Svētku diena sāksies pulksten 11.00 ar fotomākslinieku savienības biedres, svietenieces Irēnas Nikkinenas fotoizstādes „Dubultekspozīcija” atklāšanu Svitenes tautas namā, kam sekos koncerts Svitenes Saules dārzā. Tukuma novada Jaunsātu amatierteātris priecēs ar Oskara Lutssa komēdiju „Kāpostgalva”, uzstāsies Ķeguma novada Birzgales pūtēju orķestris. Mūsdienīgu stāstu par Pelnrušķīti izrādīs Bauskas novada Īslīces amatierteātris „Dadži”. Īpašu programmu Kāpostu svētkiem gatavo arī Rundāles novada folkloras kopa „Svitene”. Rundāles, Iecavas un Pakrojas amatierkolektīvu sniegumu svētku apmeklētāji varēs novērtēt no plkst. 13.20- 14.20. Paredzēts, ka svētkus apmeklēs arī trešā Zemgales stāstnieku festivāla dalībnieki.

No plkst. 15.20 līdz plkst. 16.40 uzstāsies dziedātājs un dziesmu autors Viktors Zemgals. Svētku dienā būs iespēja arī apskatīt lauku sētas iemītniekus no „Trušu pilsētiņas”, degustēt un iegādāties septiņu veidu skābētus un sautētus kāpostus no Brunavas pagasta „Kāpostnīcas”, uzzināt, no kurienes kāposti cēlušies, cik sen tos cilvēce jau lieto uzturā, kā arī daudz citu interesantu faktu par to sēšanu, stādīšanu, lielo uzturvērtību. Būs arī jautras atrakcijas, sola pasākuma organizatore Sandra Kerēvica.

Savukārt vakarā plkst. 21.00 paredzēta Miķeļdienas Kāpostballe Svitenes tautas namā kopā ar Andri no grupas „Līdzsvars” (Tukums).

Uz pasākumu aicināti pieteikties mājražotāji, amatnieki, tirgoties gribētāji, zvanot pa tālruni 26672682 Sandrai Kerēvicai.

Visu svētku programmu var apskatīt Rundāles novada domes mājas lapā www.rundale.lv.

programma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *