MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

22. augustā Ziemupes jūrmalā svētki latviskumam

22. augustā no plkst. 14:00 Ziemupes jūrmalā norisināsies atpūtas pasākums visai ģimenei „maDARA”. Pasākuma mērķis ir nesteidzīga kopā būšana un laba laika pavadīšana.

Pasākumu atklās jauniešu pūtēju orķestris „Auce”, ko dzirdēsim atkārtoti arī dienas laikā. Dienas pirmajā pusē būs iespējams dzirdēt mūzikas grupa „LATA DONGA”, kuras kodolu veido ģimene, kas jau trešajā paaudzē izpilda tautas mūziku. Katlkalna folkloras kopa „Rāmupe” šogad sagatavojusi īpašu programmu – teiku, dziesmu un zīmju darbnīca „Pasaules radīšana”.

Šovasar pirmo un vienīgo reizi darbosies Valtera Artūra Vītola „Pūķsparna vasaras skola”.

Tējnīcā, kur jau tradicionāli tiekas dzejnieki un dziesminieki, dzirdēsim Janu Egli, Jāni Rūci, Inetu Stadgali, Guntu Šnipki, Sanitu Stepenu, Daci Metēju, Jāni Macku, Ivetu Skapsti, Raimondu Knesi, jaunos austrasbērnus un Madaru Viļumsoni.

Vakara programmā dzirdēsim mūsu tālākos – viesus folkloras kopu „Sudobri” no Vārkavas novada, kurā apvienojušies jaunieši, kurus vieno mīlestība un cieņa pret latgaliešu valodu, Dienvidlatgales tradicionālās dziedāšanas tradīcijām un attieksmi. Kā arī viena no pirmajām Lietuvas Žemaitijas novada etnogrāfiskajām kopām „Kurtuove” no Kurtuvēniem.

Visas dienas garumā apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt roku šaušanā ar loku, ko piedāvās loka šāvēju klubs „Curland”. Darbosies īpašu lietu maztirdziņš, kurā varēs iegādāties zīmola „Noķerts Liepājā” dzintara amuletus, auskarus un rokassprādzes, kā arī ar Ilzes Vainovskas palīdzību būs iespēja iemezglot savu dzintara gabaliņu (tik paņem līdzi). Kā arī darinājumus no „Akmens raksti” un „Jūras Rotas” un dzintara un seno rotu meistara Valentinas Dilginas (Lietuva).

Šogad jaunums – kino! Būs iespējams noskatīties populārzinātnisko dokumentālo filmu “Kurši”, režisori Artis Ābele un Lauris Ābele. Iespējams, pasākumā viesosies arī viens no režisoriem.

Pēc saulrieta būs iespējams nopērties paparžu pirtī.

Par vēdera labsajūtu rūpēsies kafejnīca „Kursas Putni”.

Šī gada vadmotīvs ir Zalktis – dzīpariņš no Viņsaules uz šo Sauli, kas palīdz mums redzēt un saprast. Iepazīt un izzināt. Mājas svētība un Saules sargātājs. Gudrības, pārdzimšanas un pārradīšanas zīme.

Pasākums ir bez ieejas maksas.

Ģērbieties silti, jo vakari un rīti ir vēsi, ņemiet līdzi savu krūzi tējai, gaismekli (lāpu, burkturi) pēcsaulrieta laikam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *