MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ventspils pilsētas un novada iedzīvotāji ir par esošo kārtību un nevēlas novadu reformu

Ventspils pilsētas un novada iedzīvotāji uzskata, ka administratīvi teritoriālā reforma nav vajadzīga un tā nav pamatota, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Saskaņā ar Ventspils pilsētas un Ventspils novada iedzīvotāju aptauju “Pašvaldības darba vērtējums un attieksme pret Administratīvi teritoriālo reformu”, secināts, ka ventspilnieki un Ventspils novada iedzīvotāji neredz pamatu robežu grozīšanai. Turklāt pašvaldības pašreizējo darbību pozitīvi vērtē vairākums aptaujāto respondentu, proti, 88% pozitīvi vērtē pilsētas domes darbu, kamēr novada domes darbu pozitīvi vērtē 79 %.

“Tā kā tas vērtējums ir ļoti atšķirīgs no Bordāna un viņam līdzīgo vērtējuma,” uzsvēra Lembergs.

Tāpat ventspilnieki augsti vērtē apmierinātību ar pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem – kopumā ar pakalpojumu kvalitatīvi apmierināti 90% Ventspils pilsētās iedzīvotāji un 81% novada iedzīvotāji.

Tāpat cilvēki apliecinājuši, ka uzticas pilsētas domei. “Tas uzticības līmenis ir 81% un tas ir augstāks nekā jebkurai citai valsts iestādei,” uzsvēra Lembergs, piebilstot, ka novadu domei uzticas arī pietiekami liels skaits iedzīvotāju.

Savukārt vaicāti par informētību par plānoto pilsētas un novada apvienošanu, atklājies, ka 50% ventspilnieku un novada iedzīvotāji nav informēti par administratīvi teritoriālo reformu. “Un novadā tā aina ir vēl sliktāka,” piebilda politiķis.

Tāpat neesot informācijas par reformas ieguvumiem un zaudējumiem. Uz informācijas trūkumu norādījuši 70% aptaujāto. “Tā kā tie, kas organizē šo reformu, savu darbu nav izdarījuši,” uzsvēra Lembergs.

Vaicāti, vai ir bijusi iespēja izteikt viedokli par plānoto pilsētas un novada apvienošanu, tikai 10% Ventspils pilsētā dzīvojošajiem uzskata, ka šāda iespēja ir bijusi, kamēr 80% norādījuši, ka šāda iespēja nav bijusi. Arī novadā aina bijusi līdzīga. “Demokrātiskā valstī tā nedrīkst būt un tāda reforma nedrīkst notikt,” norādīja Lembergs.

Savukārt lūgti raksturot savu attieksmi pret plānoto pilsētas un novada apvienošanu, atklājies, ka tai piekrīt tikai 15% iedzīvotāju, kamēr 50% ir iestājušies pret robežu grozīšanu, bet vēl 32% neesot šajā jautājumā viedokļa, kas, pēc politiķa sacītā, tikai vēlreiz apliecina, ka informētība saistībā ar novadu reformu ir bijusi ļoti zema.

“Ventspils pilsētas iedzīvotāji un novada iedzīvotāji ir apmierināti gan ar pašvaldību darbu, mērķiem, sniegto pakalpojumu kvalitāti, un pilsētas un novada apvienošana pēc vairākuma domām nav vajadzīga,” rezumēja Lembergs.

Foto: F64

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *