MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ventspils arvien paplašinās; atklāj divas jaunas ielas

Ventspils pilsēta turpina strauji paplašināties – Lieldienu laikā pilsēta atklātas divas jaunas ielas – Apļa un Rāvas, kas izbūvētas pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma. Pirmie jauno ielu segumu izmēģināja sporta skolas Spars BMX nodaļas audzēkņi, kā arī citi velobraukšanas interesenti, vēsta laikraksts “Ventas balss”.

Apļa un Rāvas ielas ietilpst vērienīgajā ostas termināļu un industriālo zonu pievedceļu attīstības projektā. Rāvas iela savieno Lāčplēša un Durbes ielu, bet Apļa iela – Rāvas un Rūpniecības ielu.

Atklāšanas pasākumu iesildīja Ventspils sporta skolas “Spars” BMX nodaļas audzēkņu paraugdemonstrējumi uz Apļa ielas, bet pēc tiem Rāvas ielas šķēršļu trasē varēja doties ikviens velobraucējs. Visi 70 sacensību dalībnieki par piemiņu no ielu atklāšanas saņēma Diplomu un Ventspilī ražotās “Pobeda Confectionery” šokolādes. Ātrāko laiku šķēršļu trasē uzrādīja Armands Brauns – 24,44 sekundes. Viņam trasē bija jādodas vēlreiz, lai nu jau par galveno balvu mērotos spēkiem ar Ventspilī ražoto “Bucher Municipal” ielu tīrāmo automašīnu. Lai gan Bucher automašīna parādīja vērā ņemamu ātrumu un manevrētspēju, pirmais pie finiša līnijas nonāca Armands, savā vārda dienā kā uzvarētājs saņemot lielo saldumu maisu.

Apļa un Rāvas ielu izbūve ir pirmais solis, lai uzņēmējdarbībai piemēroti attīstītos kvartāls starp Rūpniecības, Durbes un Lāčplēša ielu.  Rāvas iela savieno Lāčplēša un Durbes ielas. Neliels šīs ielas posms – 87 metri – jau bija, bet tam bija nepieciešama atjaunošana. No jauna izbūvēti vēl 313 Rāvas ielas metri. Aptuveni 300 metru garā Apļa iela savieno jauno Rāvas ielu ar Rūpniecības ielu. Ielu brauktuvēs ieklāts betona bruģis, izbūvēta ietve un veloceliņš. Izbūvēta jauna slēgta lietus ūdens kanalizācijas sistēma. Būvniecības laikā tika demontēti teritorijā esošie grausti. Tāpat visā ielu garumā ierīkots energoefektīvs apgaismojums un iestādīti koki. Būvniecību veica komandītsabiedrība Ventbetons-Volts.

“Abas jaunās ielas mēs iezīmējām kā perspektīvās vēl pirms divdesmit pieciem gadiem. Toreiz arī domājām par ielu nosaukumiem. Rāvas iela tā nosaukta tādēļ, ka šajā vietā vienmēr bija purvaina teritorija, kuru klāja ūdens ar brūniem plankumiem. Abas ielas ar visām komunikācijām un mūsdienīgu apgaismojumu izbūvētas tieši tagad saistībā ar Zinātnes un inovāciju centra un lielveikala izbūves projektiem Rūpniecības ielā. Abi projekti tuvojas celtniecības stadijai. Līdz ar to šī pilsētas daļa iegūst pilnīgi citu veidolu un jaunus akcentus. Paies vairāki gadi, un ielām piegulošā teritorija tiks apbūvēta ar jaunām ražotnēm. Pilsēta attīstās, toskait arī rūpniecība,” laikrakstam atzina Ventspils pilsētas mērs Aivars Lembergs.

Apļa un Rāvas ielas izbūve ir viens no Ventspils brīvostas pārvaldes īstenotā ostas un rūpniecisko teritoriju pievedceļu attīstības projekta objektiem. Līdz 2022. gadam Ventspilī paredzēta 19 pievedceļu posmu gandrīz 13 kilometru garumā atjaunošana vai izbūve. 85% no pievedceļu attīstības projekta attiecināmajām izmaksām sedz ES Kohēzijas fonds.

Foto: Aivars Ķesteris

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *