MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Ventspilniekiem Ziemassvētku pabalstos izmaksāts vairāk kā 311 tūkstoši eiro

Ventspils pilsētas pašvaldība ir viena tām dažām pašvaldībām Latvijā, kas izmaksā Ziemassvētku pabalstu vairākām iedzīvotāju grupām. Laika periodā no 2018. gada 1. decembra līdz šī gada 31. janvārim Ziemassvētku pabalstu saņēma 7322 Ventspils pilsētā deklarētie iedzīvotāji un šim mērķim tika novirzīti 311 902 eiro pašvaldības līdzekļu. Tas tiek darīts, lai pat visdrūmākajās mājās svētku dienas ienāktu prieks.

Šāds pabalsts pienākas Ventspils pilsētā deklarētajiem pensionāriem un personām ar invaliditāti, kuru pensijas apmērs pirms nodokļu nomaksas (neskaitot piemaksu pie pensijas) nepārsniedz 338,00 eiro, bērniem ar invaliditāti, bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, kā arī bērniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm.

Pensionāri un personas ar invaliditāti, bērni ar invaliditāti, bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni saņēma pabalstu 43,00 eiro apmērā. Toties trūcīgās un maznodrošinātās ģimenes ar bērniem laika periodā no 2018. gada 5. decembra līdz 27. decembrim Sociālā dienesta kasē varēja saņemt pabalstu iepirkumu kartes veidā 30,00 eiro apmērā, pārtikas produktu un mājsaimniecības preču iegādei.

“Šie pabalsti galvenokārt domāti tam, lai katrs bērns, katrs vecais cilvēks un likteņa pabērns varētu atļauties sev kādu prieciņu – vai nu uzklāt bagātīgāku svētku galdu, vai novirzīt kādam citam mērķim, lai Ziemassvētku sajūta būtu ne tikai tīri teorētiska, bet praktiski sajūtama,” iepriekš žurnālistiem skaidroja Ventspils pilsētas Sociālā dienesta vadītāja Dace Kaņepe.

Jāatzīmē, ka Ventspils pilsētas iedzīvotājiem tiek nodrošināta iespēja saņemt 35 dažādus sociālo pabalstu veidus un 12 dažādus sociālo pakalpojumu veidus. Ventspilniekiem ir iespējams saņemt dažādus pabalstus, atbilstoši savai sociālajai situācijai. Piemēram, seniori un personas ar invaliditāti gada laikā saņem sociālo palīdzību un pakalpojumus par kopējo summu vairāk kā 900 tūkstošu eiro apmērā.

Vairums ventspilnieku atzīst, ka pilsētas pašvaldība īpaši rūpējas par saviem iedzīvotājiem un to apliecina arī pilsētnieku aptaujas. Saskaņā ar Sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS šī gada augustā veiktās telefonaptaujas rezultātiem 88% aptaujāto Ventspils iedzīvotāju atzinīgi vērtē Ventspils domes darbību, tajā skaitā 10% aptaujāto norādījuši, ka domes darbību vērtē ļoti pozitīvi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *