MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Muzikāla izrāde “Nūgrymušō pile” atgriežas uz Daugavpils teātra skatuves

Lai dāvātu saviem skatītājiem svētku noskaņu, novembrī pēc ilgāka pārtraukuma uz Daugavpils teātra skatuves atgriezīsies muzikāla izrāde latgaliski „Nūgrymušō pile”, kura 2017. gadā tapa kā veltījums Latgales kongresa simtgadei.

30. aprīļa un 3. maija „Nūgrymušō pile”, kura nenotika valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, ir pārcelta uz 21. un 22. novembri. 30. aprīlī un 3. maijā nenotikušo izrāžu biļešu īpašnieki ir aicināti veikt biļešu maiņu Daugavpils teātra kasē līdz 8. novembrim. Biļetes var arī rezervēt maiņai, zvanot uz kases tālruni 654 26520.

Iestudējuma „Nūgrymušō pile” lugas autors ir ievērojams latgaliešu un latviešu kultūras un garīgais darbinieks, valstsvīrs un literāts Francis Trasuns, kurš bija viens no Latvijas apvienošanās idejas iniciatoriem un dedzīgs latgaliešu kultūras aizstāvis. Viņa lugā caur mītiem, kuri tika apvienoti ar vēsturisku realitāti, ir atklāts latviešu tautas gars, kuru raksturo neizmērojama mīlestība pret savu zemi, Dievu un pietāte pret savu darbu.

Iestudējuma „Nūgrymušõ pile” pirmizrāde tika ierakstīta Daugavpils teātra vēstures lappusēs ne tikai tāpēc, ka tā tika veltīta Latgales kongresa simtgadei, bet arī tāpēc, ka Daugavpils teātri ar savu vizīti pagodināja toreizējie Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un kultūras ministre Dace Melbārde. Pēc pirmizrādes Raimonds Vējonis atzīmēja: „Šī izrāde vēsta, ka ar sapņiem vien nepietiek – tie jāspēj piepildīt. Lai tos piepildītu, ir jābūt vēlmei par tiem cīnīties, būt garīgi tīriem un piesātinātiem, lai to, ko mēs radām, šajā gadījumā valsti, mēs tiešām būtu pelnījuši.”

Savukārt Dace Melbārde piebilda: „Šī izrāde ir lielisks piemērs, kā vēsturisku materiālu pasniegt 21. gadsimta cilvēkam saprotamā valodā. Man ļoti patika, ka izrāde bija latgaliski. Lai arī daži vārdi nebija saprotami, doma bija ļoti skaidra un vēl vairāk nostiprināja to apziņu, ka mums ir viena mēle, viena zeme.”

Izrādē attēlotās mītiskās pasaules atmosfērā palīdz nokļūt Kārļa Lāča muzikālās kompozīcijas, kuras izpilda aktieri un Daugavpils koris „Daugava” diriģenta Jevgeņija Ustinskova vadībā. Dziesmu tekstu autore ir Kristīne Veinšteina, kostīmus un scenogrāfiju veidoja mākslinieces Inga Bermaka-Apiaha un Agnese Leilande, video mākslinieks – Artis Dzērve, gaismu mākslinieks – Sergejs Vasiļjevs. Savukārt iestudējuma horeogrāfiju veidoja deju studijas „Dzirnas” vadītājs un horeogrāfs Agris Daņiļevičs. Izrādē piedalās Daugavpils teātra aktieri un dejotāju trupa, viesmākslinieki Jānis Jarāns un Jurijs Djakonovs.

Izrāde „Nūgrymušō pile” notiks 21. novembrī pl. 18.00 un 22. novembrī pl.15.00.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *