MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Liepājā uzstājies slavenais franču ansamblis “Le Poème Harmonique”

Nedēļas nogalē, 15. februārī, Liepājas koncertzālē ekskluzīvās koncertsērijas “Pasaule Lielajā dzintarā” ietvaros noritēja slavenā franču senās mūzikas ansambļa “Le Poème Harmonique” koncerts. Skanot senajiem instrumentiem un autentiskām 15. – 19. gadsimta franču melodijām, koncertzālē tika uzburta īpaši šarmanta noskaņa un klausītāji piedzīvoja muzikālu ceļojumu aizgājušo laiku Francijā.

Baroka mūzikas meistara Vensāna Dimestra (Vincent Dumestre) vadībā ansamblis “Le Poème Harmonique” Liepājā izpildīja seno franču dziesmu programmu “Aux Marches du Palais” (“Uz pils kāpnēm”). Veidojot koncertprogrammu, ansamblis atgriezies pie tradicionālo Francijas dziesmu saknēm. Mūziķi tiekušies izzināt šo dziesmu izcelsmi, kā un kur tās radušās, un kā saglabājušās līdz mūsdienām, izpētīt to oriģinālos tekstus, pētot gadsimtiem senas dziesmu grāmatas, lai pietuvinātos iespējami autentiskam to lasījumam.

Ansambļa dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs Vensāns Dimestrs atklāj, ka radīt šo programmu rosinājusi zinātkāre: “Kā gan 21. gadsimta cilvēks mūsdienās uztver mūziku, kuru pazīst kopš agras bērnības? Un kā gan sirdi sildošā melodija atšķiras no tās gadsimtiem senā pirmavota? Galu galā – kā tas nākas, ka, atskanot noteiktai dziesmai, tā turpina uzrunāt jaunus un vecus cauri gadsimtiem?” Dimestrs runā arī par laikmetu nospiedumiem un aizraujošām metamorfozēm, kas krāšņo ik skaņdarbu, kas nonācis šī franču ansambļa uzmanības lokā.

Koncertprogrammas ieraksts saņēmis augstāko novērtējumu Francijā (Diapason d’Or un Choc balvu no žurnāla Classica). Līdz šim programma ir izpildīta daudzās prestižās koncertu vietās – Trianonas teātrī Francijā (Théâtre du Trianon), Atēnu Nacionālajā muzejā Grieķijā, Prāgas Pavasara festivālā Čehijā, Bostonas Senās mūzikas festivālā ASV, Iglesia de la Recoleta baznīcā Čīlē, Nacionālajā muzejā Tokijā un citur.

“Le Poème Harmonique” ir aizrautīgu mūziķu ansamblis, kas galvenokārt atskaņo 17. un 18. gadsimta mūziku. Izmantojot daudzveidīgus senos instrumentus, visi kopā viņi atklāj vēlīnās renesanses un agrīnā baroka laika poētisko elpu. Pērn “Le Poème Harmonique” svinēja savas pastāvēšanas 20. gadskārtu, savukārt šogad vērienīgi plāno atzīmēt savu 1000. koncertu.

Koncerts “Skaistākās Francijas melodijas. Le Poème Harmonique” turpināja Liepājas koncertzāles koncertsēriju “Pasaule Lielajā dzintarā”, kas apmeklētājus aicina uz īpaši augstvērtīgiem pasaules aktuālāko mākslinieku koncertiem un notikumiem. Sērijā iekļaujas unikāli projekti, kuri ir mākslinieku vienīgā uzstāšanās Latvijā vai pat visā Eiropā. Tuvākie sērijas koncerti – 21. martā “Spāņu flamenko. Ģitāras un dejas” un “Youn Sun Nah. Korejiete ar brīnumaino balsi” – 30. maijā.

Koncertus ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu rīko SIA “Lielais Dzintars”, plašāka informācija lasāma lielaisdzintars.lv. Biļetes nopērkamas koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *