MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Lembergs: Sorosisti izplatījuši fake ziņu par finansējuma piešķiršanu Ventspils mūzikas vidusskolai

Sorosa kontrolētie mediji kārtējo reizi izplatījuši fake ziņu – šoreiz par valdības piešķirto finansējumu Valsts Ventspils mūzikas vidusskolai, preses konferencē sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Viņš atgādināja, ka valdība nesen lēma par vairāk nekā 10 miljonu eiro pārdalīšanu dažādiem mērķiem no budžeta programmām, kurās šogad palikuši neiztērēti līdzekļi.

“Diemžēl, kā parasti, no visa tā konteksta tika izvilkta ārā Valsts Ventspils mūzikas vidusskola, kurai Kultūras ministrija (KM) jaunam ēkas aprīkojumam lūdza izdalīt nepilnus 9 tūkstošus eiro. Tas Sorosistu kontrolētajos medijos parādījās kā netaisnība attiecībā pret pārējiem. Faktiski tā ir tāda klasiska fake ziņa, lai apzināti maldinātu iedzīvotājus. Pirmkārt, kādā ziņā? Nauda tiek piešķirta nevis Lembergam, un nevis Ventspils pilsētas pašvaldībai, bet nauda tiek piešķirta valsts īpašumā esošajai Valsts Ventspils mūzikas vidusskolai, kurai šobrīd nav mācību telpu un kurai tiek būvēta mācību ēka, un tā ir vienīgā mūzikas vidusskola, kurai nav savas mācību vietas,” skaidroja Lembergs.

“Protams, ka jaunajai ēkai ir vajadzīgs iekārtojums. Ja kāds to nesaprot, tad jānokautrējas, ka viņš tik maz saprot,” izteicās politiķis, norādot, ka loģiski, ka tas maksā naudu un līdz ar to KM lūgusi izdalīt šim mērķim naudu.

Viņš uzsvēra, ka vienlaicīgi naudu saņēmusi arī Liepājas mākslas un mūzikas vidusskola, un vēl divas mūzikas un mākslas vidusskolas Rīgā. “Viņi, protams, to nepiemin. Viņi nepiemin arī to, ka no šiem deviņiem miljoniem viena trešā daļa tiek dāvināta privātiem mērķiem. Viņus uztrauc, ka Valsts Ventspils mūzikas vidusskola saņems naudu, bet viņus galīgi neuztrauc, ka viena trešā daļa no visas naudas aizies privātiem mērķiem,” sacīja Lembergs.

Viņš uzskaitīja, ka finansējums piešķirts tādām privātām iestādēm kā trīs baznīcām, Jelgavas futbola klubam, dažādām prēmijām un pusmiljons izdalīts arī ministrijām.

“Atceraties tā ir fake ziņa – absolūti tendencioza, neobjektīva un, es teiktu, netaisnīga,” piebilda politiķis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *