MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Lembergs: Pašvaldību robežu grozīšana nesamazinās nabadzības risku Latgalē un Vidzemē

Latgalē nabadzības risks ir trīs reizes lielāks nekā Rīgā – un valdība to plāno mazināt ar robežu grozīšanu, kas ir absurds, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Kā zināms, Latvijā 2018. gadā nabadzības riskam bija pakļauti 434 tūkstoši jeb 22,9% iedzīvotāju, kas ir par 0,4 procentpunktiem mazāk nekā 2017. gadā.

“Mēs redzam, ka nabadzības risks ir ļoti dažāds. Ja Pierīgā 2018. gadā nabadzības risks bija tikai 14%, tad Latgalē tas bija 40% jeb trīs reizes lielāks,” uzsvēra Lembergs.

Savukārt Vidzemē nabadzības riskam bija pakļauti 34,6% iedzīvotāju, Kurzemē – 27%, bet Zemgalē – 21,7% iedzīvotāju.

Pēc viņa sacītā, gan Valsts prezidents Egils Levits, gan Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) stāstīja, ka pieņemtais valsts budžets samazina nevienlīdzību un ka vajag rūpēties par vājākajiem. “Nu tad rūpējieties. [..]. Bet tā kā Levits, Kariņš un visa valdība dzīvo Rīgā un Pierīgā, tad viņiem viss ir labi un tur nabadzības risks ir trīs reizes mazāks, nekā Latgalē,” piebilda politiķis.

“Ja Latgalē grozīs tās vai citas robežas, tad nabadzības risks samazināsies? Diez vai. Bet mums Kariņa valdība un Levits apgalvo, ka maksimāli grozot robežas, visi paliks bagāti. Redzēsim. Es atļaušos nepiekrist mūsu valsts vadoņiem. Tāds apgalvojums ir stulbs un muļķīgs. Nabadzības risks no tā nemainīsies. Ir jāmaina reģionālā politika,” uzsvēra Lembergs, turpinot, ka “tas prasa citus instrumentus un ar robežu grozīšanu būs par maz.”

Foto: F64

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *