MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Lembergs mudina pašvaldības vērsties Satversmes tiesā – valdība novadu reformas gaitā pieļāvusi virkni pārkāpumu

Noslēgumam tuvojas darbs pie administratīvi teritoriālās reformas, kuras mērķis ir samazināt pašvaldību skaitu. Lai arī arvien vairāk pašvaldību pauž neapmierinātību ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājumu, jau oktobrī likumprojekts varētu nonākt valdībā. Viens no novadu reformas kritiķiem ir arī Ventspils mērs Aivars Lembergs, kurš neslēpj, ka, viņaprāt, valdība ir pārkāpusi robežu grozīšanas reformas gaitu un tādēļ pašvaldībām ir pamatots iemesls vērsties Satversmes tiesā.

Lemberga ieskatā, ir nepieciešama profesionāla rīcība un nepieciešams noskaidrot, vai valdība ir rīkojusies juridiski precīzi šajā jautājumā. “Jautājums ir par to, vai pašvaldības ir spējīgas novērtēt, attiecīgi fiksēt un gatavot savas pretenzijas, ja šādi pārkāpumi juridiski ir. Es domāju, ka valdība ir pieļāvusi pārkāpumus robežu grozīšanas gaitā. Un pie tam būtiskus. Un ir svarīgi visus šos faktus fiksēt un attiecīgi gatavot tiesiski korektu formulējumu un attiecīgu iesniegumu,” uzskata Lembergs.

“Lai arī es personīgi nepiekrītu visam, ko Satversmes tiesa formulē un nolemj. Viņi, piemēram, uzskata, ka var ignorēt Eiropas Padomes (EP) Ministru komitejas rekomendācijas, kas pēc būtības nozīmē, ka nav jāņem vērā nevienas starptautisko organizāciju rekomendācijas, izņemot tās direktīvas, kas ir obligātas,” turpināja politiķis.

Lembergs norādīja, ka viņš personīgi tam nepiekrīt. “Bet tas, ka es tam nepiekrītu, neko nemaina. Šobrīd, domāju, ka visu pašvaldību uzdevums, īpaši to, kuras neatbalsta novadu reformu, ir pieņemt attiecīgu domes lēmumu. Arī mēs, Ventspils pilsētas pašvaldība, gatavojam domes lēmumu šajā jautājumā,” atklāja Ventspils mērs.

Viņš norādīja, ka ar lielu interesi gaida iznākumu lietā par ministra Jura Pūces rīkojumu, ar kuru apturēta Ikšķiles novada iedzīvotāju aptaujas nolikuma darbība. “Satversmes tiesa, kā jebkura cita tiesa, ir 50% politiska, varbūt mazāk politiska kā administratīvā tiesa, bet tomēr. Tā kā mēs ar interesi gaidīsim šo te iznākumu,” piebilda Lembergs.

Tajā pašā laikā viņš norādīja, ka nebrīnītos, ja valdība šo Satversmes tiesas lēmumu pārsūdzētu, jo, pēc viņa sacītā, pašlaik pie varas atrodas tie, kuri, līdz ko kaut kas tiem nepatīk, uzreiz rosina atlaist vai mainīt likumu.

Foto: F64

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *