MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Lembergs kritiski vērtē ieceri pašvaldību izpilddirektoriem ierobežot pilnvaru termiņu

Jau nākamgad Latvijā pašvaldību vēlēšanas notiks no jauna izveidoto administratīvo teritoriju robežās. Tā sakarā top arī jauns likumprojekts “Par pašvaldībām”, kas plāno ieviest 10 gadu darbības termiņu pašvaldību izpilddirektoriem. Pēc Ventspils mēra Aivara Lemberga domām, būtu godīgi, ja šādas prasības noteiktu visiem ierēdņiem.

Jaunais likumprojekts “Par pašvaldībām” paredz, ka uz pašvaldību izpilddirektora amatu turpmāk būs jārīko konkurss, tā pretendentiem būs noteiktas prasības attiecībā uz izglītību, valodas zināšanām un citas. Bet maksimālais termiņš vienam cilvēkam šai amatā būs 10 gadi.

Lembergs skaidroja, ka pēc būtības izpilddirektors ir ierēdnis – apmēram tas pats, kas valsts sekretārs ministrijā: “Tad šāda prasība ir jāievieš uz visiem valsts pārvaldē strādājošajiem sākot ar kancelejas vadītāju, valsts sekretāru utt., vienvārdsakot, ar visu ierēdniecību, bet viņi to nedara, jo labi saprot, ka tad būs katastrofa.”

“Tā jēga ir tāda, ka ierēdniecība ir kompetenta un nav pakļauta izmaiņām saistībā ar politiskajām izmaiņām, un tas nodrošina tādu juridiski kompetentu darbošanos, labi zinot faktisko situāciju. Protams, politiķi ir tie, kas pieņem lēmumus, bet kādam tās politiskās idejas ir jāapskaitļo. Piemēram, ideja par radošo nozaru pārstāvju aplikšana ar nodokļiem – domājiet, ka viņiem ir baigā analīze? Jūs domājat, ka viņi visu zina un saprot, uz ko tas attiecas? [..] Viņi no tā neko nezina,” sacīja politiķis.

Pēc Lemberga domām, šādas izmaiņas ir nepareizas un pašvaldību izpilddirektoriem būtu jāstrādā tik ilgi, kamēr viņi spēj kompetenti, efektīvi un profesionāli strādāt.

Par piemēru viņš minēja Ventspils pilsētas domi: “Mūsu domes spēks ir tas, ka mēs jebkurā brīdī varam izskaitļot, precīzi novērtēt, noprognozēt un pieņemt politiski pamatotus lēmumus, bet to bez profesionāliem cilvēkiem nav iespējams izdarīt.”

Foto: F64

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *