MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Kuldīgā top Latvijas Mākslas akadēmijas Kuratoru studiju izstāde „Viesmīlība”

6. jūlijā plkst. 18.00 Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) un Kuldīgas Mākslinieku rezidence aicina uz projekta”Viesmīlība” izstādes atklāšanu Kuldīgas Mākslinieku rezidences telpās (Pils ielā 2). Izstāde tapusi kā radoša pētījuma rezultāts, kurā būtiska nozīme bijusi mijiedarbei ar vietējiem iedzīvotājiem, ieskatoties aiz Kuldīgas tūrisma „fasādes”.

No 1. līdz 8. jūlijam noritēs LMA vasaras skolas projekts Kuratoru studiju studentiem, noslēdzoties izstādē „Viesmīlība”, kurā Kuldīga skatīta no binārām opozīcijām – ne tikai kā tūristu galamērķis, bet arī no vietējo iedzīvotāju skatpunkta, ņemot vērā viņu ikdienu un savstarpējās attiecības.

Izstādes tapšanā jaunās kuratores Agnese Jeromāne, Katrīna Jaunupe, Anete Skuja, Anete Krūmiņa un Laura Brokāne, piedaloties Annai Vilānei, sadarbosies ar māksliniecēm Annemariju Gulbi un Luīzi Rukšāni. Izstādi veidos gan vietējo iedzīvotāju iespaidi, gan mākslinieču pētījumu rezultāti, tajā atspoguļosies arī kuratoru sadarbība ar Kuldīgas novada bāriņtiesu, iesaistot projektā ne tikai profesionālu mākslinieku darbus. Starpdisciplinārais izstādes projekts neierastā izstādes formātā tiecas izjaukt mākslinieka/kuratora/iedzīvotāju hierarhiju un uzdod jautājumus, kas apskata dažādos viesmīlības aspektus, iztaujājot svešinieka un savējā pozīcijas, radot sajūtu tēlus par pilsētu.

Jaunā māksliniece Luīze Rukšāne savā darbā uzdos retorisku jautājumu – kas mazpilsētā ir centrs: galvenais laukums, kultūras nams, bibliotēka vai tomēr veikals? Savukārt Annemarija Gulbe veidos pieredzes arheoloģiju, kurā atspoguļos savu personisko stāstu par vēsturiskas ēkas nojaukšanu Kuldīgas novadā, kuras vietā plānots stāvlaukums.

LMA vasaras skolas projekts īstenots sadarbībā ar Kuldīgas pašvaldību un Kuldīgas Mākslinieku rezidenci. Vasaras skolas lektores – Maija Rudovska, Solvita Krese un Kitija Vasiļjeva.

Izstādes atklāšanas dienā 6. Jūlijā plkst. 18.30 notiks kuratoru vadīta ekskursija.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *