MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 8    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Jūrmalas pilsētas muzejā atklās jūras tematikai veltītu glezniecības konkursizstādi

Līdz pat augusta beigām vairāk nekā desmit vietās Jūrmalā būs apskatāmas Starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles “Marina’2017” izstādes. Izstāde ir 2006. gadā Jūrmalā aizsāktās marīnistu izstāžu tradīcijas turpinājums.

Biennāles centrālā glezniecības konkursizstāde 21. jūlijā plkst. 16.00 tiks atklāta Jūrmalas pilsētas muzejā. Tajā piedalās 70 mākslinieku no desmit pasaules valstīm ar vairāk nekā simt darbiem. Izstādes atklāšanā jūras tēmu mūzikā atklās jaunā pianiste Barbara Petkēviča un DJ All-Viss.

Izstādē muzejā redzēsim ļoti atšķirīgu, tāpēc jo interesantu mākslinieku darbus – no vecmeistariem, kas strādā pārliecinošā klasiskā reālisma manierē, līdz mākslas studentiem un jau atzinību guvušiem jaunajiem māksliniekiem. Izstādē piedalās mums pazīstamie Jūrmalas mākslinieki Olita Gulbe, Andrejs Ģērmanis, Jānis Jēkabsons, Maira Veisbārde, Benno Tālivalds un citi. Talsu mākslinieku grupu pārstāv Andris Biezbārdis un Guna Millersone, izstādē redzēsim arī jauno gleznotāju Annas Laicānes, Madaras Neikenas gleznas, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas studentu interpretācijas par jūras tēmu. Ļoti interesantus darbus atsūtījuši viesmākslinieki no Brazīlijas, Honkongas, Malaizijas, Vācijas.

Žūrijas pārstāve mākslas zinātniece Eva Rotčenkova: “Izstāde sniedz kaleidoskopisku priekšstatu par situāciju jūras glezniecībā 21. gadsimta sākumā. Iespējams, tieši biennāle “Marina” nākotnē varētu virzīt un veidot jaunu izpratni par šķietami klasisko un aprobēto marīnas žanru. Jūras tēma pēc būtības ir ne tikai vizuāli poētiska, bet arī var skart jūras aizsardzības un ekoloģijas tēmu, pievēršot uzmanību sociāli kritiskiem aspektiem, kas neizbēgami spēcīgi iezīmētu mūsdienās aktuālos jautājumus glezniecības formātā.”

Starptautiskā jūras tematikai veltītā glezniecības konkursizstāde Jūrmalas pilsētas muzejā būs apskatāma līdz 3. septembrim.

Foto: Publicitātes

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *