MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Jūrmalā notiks pavasara gaidīšanas svētki

Atvadoties no ziemas un gaidot pavasari, sestdien, 15. februārī, Jūrmalā tiks svinēti Meteņu svētki. Jūrmalnieki un pilsētas viesi aicināti baudīt kultūras un izklaides programmu pavasara gaidīšanas svētkos Kauguros.

15. februārī plkst. 12.00 pavasara gaidīšanas svētki norisināsies pie Kauguru Kultūras nama Raiņa ielā 110. Pasākumā būs radošās darbnīcas un atrakcijas visai ģimenei, skanēs līksmas dziesmas, būs dejas un rotaļas, kā arī karsta tēja un gardas pankūkas.

Koncertā uz brīvdabas skatuves uzstāsies Dj Monsta un Katrīna Dimanta ar folkmūzikas programmu, tautas deju kolektīvi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, tradīciju kopa “Skance” un izklaides studija “Larec”.

Meteņi jeb Metenis latviešiem ir seni ziemas pavadīšanas un pavasara gaidīšanas svētki, kuros nozīmīgi ir maģiski auglības rituāli, lai veicinātu labas ražas gadu. Meteņos, kas tiek saukti arī par Vastlāvi, Lastavāgu, Miesmeti, Miezmežu dienu, tāpat kā citos ziemas svētkos, ļaudis sendienās gājuši ķekatās, braukuši ciemos un mielojušies pirms lielā gavēņa.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *