MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Zilākalnā un Vaidavā – Raimonda Ozola un Raimonda Macata koncerts

Trešdien, 1. jūlijā, Kocēnu novada Zilākalnā un Vaidavā notiks Raimonda Ozola un Raimonda Macata koncerts; ieeja – bez maksas. Pirmais koncerts notiks plkst. 18.00 Zilākalna ciema parkā, savukārt plkst. 21.00 koncerts sāksies Vaidavas ezera krastā – estrādē (lietus gadījumā koncerts notiks Vaidavas kultūras un amatniecības centrā).

Biedrība „Attīstība.Virzība.Izaugsme” jau trešo gadu piedalījās Valsts Kultūrkapitāla fonda projektu konkursā programmā „Profesionālās mākslas pieejamība reģionos”, un arī šoreiz guva atbalstu. Projekta „Baltās nakts mūzika” ietvaros 2013. gada vasarā trīs Kocēnu novada pagastos – Bērzainē, Dikļos un Zilākalnā – notika dāmu saksofonu kvarteta “N[ext] move” koncerti; 2014. gadā ar fonda atbalstu divos Kocēnu novada pagastos (Bērzainē un Zilākalnā) projekta „Skaistās vasaras mūzika” ietvaros koncertus sniedza čellu trio “Melo-M”. Šoreiz Zilākalna un Vaidavas pagastā ar koncertu uzstāsies Raimonds Ozols un Raimonds Macats.

Raimonds Ozols ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmā vijole. Vijolnieks R. Ozols ir solists ar visaugstākajiem profesionālās vijoļspēles standartiem, kurš atskaņo gan klasisko, gan populāro mūziku, spēlējot akustisko un elektrisko vijoli. Mūzikas kritiķi un profesionāļi šo izpildījumu ir atzinuši par lielisku, jo tas sniedz iespēju klausīties klasisko mūziku rokmūzikas jeb 21. gadsimta interpretācijā. Paralēli darbam Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī Raimonds kā vieskoncertmeistars muzicējis Bavārijas Radio orķestrī M. Jansona vadībā Minhenē, Igaunijas Nacionālajā orķestrī, Vispasaules Miera fonda orķestrī Bangkokā. R. Ozola solo priekšnesumi skanējuši Somijā, Islandē, Norvēģijā, Krievijā, Ķīnā, Azerbaidžānā, Austrijā un citās valstīs.

Savukārt Raimonds Macats konservatorijā apguvis čellu, vēlāk spēlējis pārsvarā taustiņinstrumentus un ir vienīgais Latvijā, kurš profesionāli spēlē mutes harmonikas. R.Macats plaši pazīstams kā taustiņinstrumentālists un komponists, kurš aktīvi koncertē kopā ar dažādiem slaveniem mūziķiem.

Projekta „Vasaras vīzijas” galvenais mērķis ir nodrošināt lauku iedzīvotājiem iespēju baudīt profesionālu mākslinieku koncertu, iepazīstināt interesentus ar vijoli kā mūzikas instrumentu, parādot tās dažādā skanējuma iespējas un skanējumu ar citiem mūzikas instrumentiem, tādējādi bagātinot klausītāju izpratni par mūzikas dažādību un skaistumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *