MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Zemkopības ministra biroja vadītājs Eglītis: Atbalsts mazajiem un vidējiem lauksaimniekiem turpmāk būs lielāks

Trešdien, 23. novembrī, tiešsaistē norisinājās BIZNESA KONFERENCE 2023, kas fokusējās uz aktualitātēm un prognozēm 2023. gadam biznesā, ekonomikā un valstī kopumā. Tajā eksperti diskutēja par nozīmīgākajiem nākotnes izaicinājumiem, ar kuriem nāksies saskarties gan uzņēmējiem, gan sabiedrībai kopumā, sniedzot arī savas rekomendācijas, kā rīkoties, lai mazāk justu ekonomikas sabremzēšanos un efektīvāk pārvarētu sagaidāmos sarežģījumus.

Konferencē piedalījās sabiedrībā un nozarē atpazīstami, savas jomas speciālisti ar visplašāk pieejamo informāciju tieši uzņēmējiem, runājot par nākotnes iespējām, izaicinājumiem un Latvijas nākotni 2023. gada kontekstā, tostarp arī Zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglītis, kas plašāk pastāstīja par to, kas pārtikas un lauksaimniecības nozari sagaida 2023. gadā.

“Pēdējie četri nav bijuši vienkārši – Covid-19 pandēmija, energoresursu pieaugums un Krievijas iebrukums Ukrainā ir ietekmējis arī lauksaimniecības nozari,”uzsvēra J. Eglītis.

Būtiskas pārmaiņas gan nozarē nesīšot Eiropas Komisijas apstiprinātais Latvijas Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) stratēģiskais plāns 2023.-2027. gadam. “Līdz šim atbalsts lauksaimniecībā tika sadalīts nevienmērīgi, bet jaunā lauksaimniecības politika to mainīs, paredzot lielāku atbalstu arī mazākām un vidējām saimniecībām, kas palīdzēs celt šo lauksaimnieku konkurētspēju,” sacīja J. Eglītis.

Pēc viņa teiktā, ir izdevies izcīnīt lielāku Eiropas Savienības atbalstu Latvijas lauksaimniekiem jaunajā KLP periodā. Latvijai, salīdzinājumā ar parējām dalībvalstīm, ir trešais lielākais KLP finansējuma pieaugums pret iepriekšējo periodu. Tāpat panākts tas, ka Latvijas lauksaimniekiem par 44% pieaugs kopējā tiešo maksājumu aploksne un pieaugs arī likme par hektāru – no 66% pašlaik līdz 80% 2027. gadā no ES vidējā līmeņa.

Zemkopības ministrijas pārstāvis atzina, ka jaunajai valdībai nākšot atgriezties arī pie jautājuma par samazinātu PVN likmi primārajiem pārtikas produktiem.

Konferencē piedalījās arī Ekonomikas ministrijas Analītiskā dienesta vadītāja Dace Zīle, SEB bankas Mazo un vidējo uzņēmumu segmenta vadītāja Elīna Dlohi, Citadele bankas privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs Jānis Mūrnieks, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora vietniece eksporta jautājumos Iveta Strupkāja, Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Irbe, Latvijas Kokrūpniecības Federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss, kā arī ekonomists un analītiķis akciju tirgū Mārtiņš Krusts un datu analītiķis IT un finanšu sektorā Endijs Lazda.

Biznesa konferences ir strauji augošs biznesu konferenču organizators, kura rīkotās konferences tiešsaistē un klātienē apmeklējuši jau simtiem dalībnieku. Kopš 2020. gada Biznesa konferences organizējušas jau vairāk nekā 20 konferences par dažādām aktuālām tēmām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *