MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

XVI Kamermūzikas festivāls Balvu muižā

Balvu Kamermūzikas festivāls jau 16. reizi augusta pēdējā nedēļas nogalē – 29. un 30. augustā norisināsies Balvu muižas koncertzālē.

Programma:

“Romantiskā Parīze”

Sestdien, 29. augustā, plkst. 17.00 Balvu muižas koncertzālē

Liepājas stīgu kvartets:
Līga Baltābola, vijole
Ginta Alžāne, vijole
Karlīna Īvāne, alts
Dina Puķīte, čells

Dainis Tarasovs, mežrags

Programmā:
Klods Debisī, Luijs Fransuā Doprā, Antons Reiha

Koncertprogrammā „Romantiskā Parīze” Liepājas stīgu kvartets skanīgā saspēlē ar mežraga meistaru Daini Tarasovu uzburs Parīzes noskaņas. Pilsēta atmirdzēs Franča Lista skolotāja Antuāna Rejhas, imperatora Bonaparta mūziķa Luija Fransuā Doprā klasiskajās harmonijās, kā arī šarmantā mīlnieka Debisī nepastāvīgo tonalitāšu krāsās.
Liepājas stīgu kvarteta prioritāte ir šī ansambļa spēles veida popularizēšana Latvijas reģionos, piedāvājot klausītājiem plaša spektra un dažādu stilu repertuāru.

“Eksotiskās dejas”

Sestdien, 29. augustā, plkst. 20.00 Balvu muižas koncertzālē

Arvīds Kazlausks, saksofons
Sinfonietta Rīga kvintets:
Ilona Meija, flauta
Pēteris Endzelis, oboja
Guntis Kuzma, klarnete
Artūrs Šults, mežrags
Jānis Semjonovs, fagots

Programmā:
Marks Ešēns, Žans Fransē, Lī Haila, Mario Lavista, Dariuss Mijo

Šajā koncertprogrammā Sinfonietta Rīga pūtēju kvintets, kurš piecu gadu darbības laikā sevi ir apliecinājis kā lielisks kameransamblis, satiekas ar Latvijā jau ilgu laiku dzīvojošo lietuviešu saksofonistu Arvīdu Kazlausku. Šajā koncertā klausītājiem būs iespēja baudīt gan oriģinālmūziku, kas rakstīta tieši šādam neierastam instrumentu sastāvam, gan arī vairākus aranžējumus.

Koncertprogrammas konceptuālo pamatu veido skaņdarbi, kas tādā vai citā veidā ir saistīti ar eksotiskajām zemēm. Koncertā klausītājiem piedāvāsim Alžīrijas un Meksikas autoru oriģinālkompozīcijas, kā arī francūžu Žana Fransē (Jean Francaix) un Darjusa Mijo (Darius Milhaud) ceļojumu iespaidus aranžējumos (5 eksotiskās dejas/ Cinque danses exotiques ; Brasileira no svītas Scaramouche).

Koncertā netrūks ar interesantiem ritmiem piepildītas mūzikas, kur saksofonu dzirdēsiet gan solista, gan arī līdzvērtīga pūšaminstrumentu ansambļa dalībnieka lomā.

“Grand Duo”

Svētdien, 30. augustā, plkst. 15.00 Balvu muižas koncertzālē

Agnese Egliņa, klavieres
Mārtiņš Circenis, klarnete

Programmā:
Bēla Kovāčs, Jānis Mediņš, Sergejs Prokofjevs, Pēteris Vasks, Kārlis Marija Vēbers,
Jērgs Vidmanis

Koncerta pamatdoma balstīta veidojot klasisku koncertprogrammu, kas neatstās vienaldzīgu nedz ikdienišķu klausītāju, nedz rūdītu mūzikas pazinēju.

Šoreiz kā koncepcijas vienojošais elements izvēlēta divu instrumentu saspēle ar vienlīdzīgiem spēles noteikumiem dažadu laikmetu un stilu mūzikā, tāpēc arī koncertprogrammas nosaukums aizgūts no K.M.Vēbera Lielā koncertdueta klarnetei un klavierēm (GRAND DUO).

Abi koncerta mākslinieki Agnese Egliņa un Mārtiņš Circenis Latvijas kultūras dzīvē ir labi pazīstami, kopā spēlējot jau vairāk kā desmit gadus iepazinuši skatuves spēles noteikumus, apgūts milzīgs repertuārs un guvuši arī publikas atzinību gan pašmāju koncertzālēs, gan ārzemēs.

“Dainu skapis”

Svētdien, 30. augustā, plkst. 19.00 Balvu muižas koncertzālē

Raimonds Tiguls, taustiņinstrumenti
Vokālā grupa Framest:
Mikus Abaroniņš
Rūta Dūduma
Jānis Ķirsis
Roberts Memmēns
Beāte Zviedre

Programmā: latviešu tautasdziesmas, Raimonds Tiguls, Jānis Ķirsis

Koncertprogrammā „Dainu skapis” vokālā grupa FRAMEST kopā ar mūziķi un komponistu Raimondu Tigulu izpilda mūziku, kas atspoguļo grupas dalībnieku izcelsmi, latviešu tautas tradīcijas un mūsu vidi, kurā dzīvojam – tas ir latviešu mūzikas „spiričuels”. Koncertprogramma ir muzikālu meklējumu rezultāts, kur tradicionāla melodija tiek ietērpta formā, ritmā un harmonijās, kas ir aktuāla gan mūsdienu akadēmiskās mūzikas, gan arī estrādes mūzikas vidē.

Ieejas maksa uz katru koncertu 2 eiro.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *