MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

VARAM ministrs Plešs veiksmīgi sācis pašvaldību sakārtošanu

Lai arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP!) amatā ir tikai dažus mēnešus, viņš jau iesācis lielas reformas pašvaldību darbā – par vairākiem pārkāpumiem no amata atstādināts Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (Zaļā partija) un uzmanība pievērsta vēl arī citām pašvaldībām.

Ja kāds varbūt sākotnēji šaubījās par Pleša spējām, ņemot vērā, ka viņš ir jaunākais no ministriem un līdz šim, iespējams, nav bijis tik pamanīts, tad brīdī, kad viņš nodemonstrēja izlēmīgu rīcību, atstādinot no amata Ikšķiles novada domes priekšsēdētāju Induli Trapiņu, konstatējot pārkāpumos, kur dominē korupcijas riski, nelikumīga un nelietderīga rīcība ar pašvaldības mantu, pilnvaru pārsniegšana un patvaļīga lēmumu pieņemšana pretēji sabiedrības interesēm, tad visi saprata, ka šis ministrs jāuztver nopietni.

Tāpat, lai iegūtu izvērtējumu par to, cik pašvaldības kā kapitāldaļu turētājas efektīvi, racionāli un ekonomiski pamatoti rīkojas ar pašvaldības līdzekļiem, četrās Latvijas pašvaldībās šogad tiek organizēta ārkārtas finanšu revīzija. Pašreiz norit finanšu revīzijas Jelgavas novada pašvaldībā un Saldus novada pašvaldībā. Ministrs paziņojis, ka ārkārtas finanšu revīzijā gūtās atziņas kalpos par metodisku pamatu pašvaldībām palīdzēt pilnveidot pašvaldību kapitālsabiedrību efektīvu pārvaldību.

Pats Plešs norādījis: “Pašvaldības, kurās ir problēmas, piemēram, ar vadību, ir pastiprinātā mūsu redzeslokā. Esam komunicējuši, piemēram, ar Dundagas novada pašvaldību, tuvākajā laikā ir jābūt atbildei, kādā veidā pašvaldība var funkcionēt. Ja būs problēmas, būsim gatavi rīkoties.”

Šķiet, ka beidzot VARAM tiešām vada ministrs, kas nebaidās pieņemt drosmīgus lēmumus un strādāt pie tā, lai pašvaldības tiktu pārvaldītas godam.

“Administratīvi teritoriālā reforma, depozīta sistēma, Pašvaldību likums un digitālā transformācija. Atkritumu apsaimniekošana un plastmasas izstrādājumu aizliegums. Zaļais kurss, ceļš uz klimatneitralitāti un aprites ekonomikas principu iedzīvināšana – šīs un citas iniciatīvas jau pēc būtības ir nozīmīgas reformas, kas transformēs veidu, kā domājam, darām un saimniekojam,” nākotnes ieceres ieskicējis ministrs.

Skaidrs, ka ne visiem šis ministrs patiks, par ko liecina atsevišķu politiķu izteikumi, ka Plešs pārlieku izmanto savu varu, bet vismaz redzams, ka beidzot amatā ir nonācis, lai arī gados jauns, bet izteiksmīgs un drosmīgs ministrs, kas varētu pamatīgi iekabināt vecajiem politikas bukiem.

Foto: F64

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *