MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Valmieras teātrī pirmizrādi piedzīvos luga “Sarkans”

5. jūnijā Valmieras teātra zālē LMT Mansards būs skatāma amerikāņu dramaturga Džona Logana luga «Sarkans», kas vēsta par slaveno gleznotāju Marku Rotko.

Lugas notikumi risinās laikā, kad Marks Rotko strādā pie sienas gleznojumiem restorānam „Četras sezonas”, kurus tā arī neatdod pasūtītājiem. Lugā darbojas gan pats Rotko , gan dramaturga izdomāts gleznotāja asistents Kens , kurš ieradies pie meistara, lai izpētītu viņa daiļrades principus un izprastu, kāpēc viņa audekliem ir tāds iespaids. Tomēr dialogi un monologi izvēršas par kaut ko citu – tās ir sarunas par dzīvi, attieksmi pret to, bailēm no nāves un iznīcības.

Luga “Sarkans” stāsta par Daugavpilī dzimušo pasaulslaveno amerikāņu gleznotāju Marku Rotko.  Rotko ir viens no tiem māksliniekiem, kas spēcīgi ietekmējis ne vien sava laika glezniecību, bet arī skatītāju uztveri. Viņa lielie, palaikam milzīgie audekli, ko viņš apgleznoja ar vienu vai divām krāsām, fascinējoši pievelk skatienu, liek pie šķietami neko neizsakošās gleznas stāvēt ilgi, sajūtot iespaidīgo krāsu laukumu pulsāciju.

Lomās – Tālivaldis Lasmanis un Mārtiņš Meiers

Režisors un scenogrāfs – Reinis Suhanovs

Kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone

Komponists –  Jēkabs Nīmanis

Gaismu mākslinieks – Mareks Lužinskis

Lugas pirmizrāde notiks 5. jūnijā plkst.18:30.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *