MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Liepājā uzstāsies Vācu kultūras centra ansamblis “Reiz bija…”

Rītdien pulksten 16.00 Liepājā pie Gulbju dīķa ar muzikālu priekšnesumu uzstāsies Vācu kultūras centra ansamblis “Reiz bija…” (“Es war einmal…”).

Ansamblis dibināts pirms 3 gadiem. Ansambļa vadītāja Emīlija Celmiņa, koncertmeistars Miervaldis Ziemelis.
Ansamblis piedalās dažādos kultūrmasu pasākumos ar mērķi izplatīt un ar dziesmas palīdzību popularizēt vācu valodu un kultūras mantojumu, apvienojot cilvēkus, kuriem vācu valoda un kultūra ir tuva un kuriem tā izraisa interesi. Ansamblis ar savu dziesmu skanējumu kuplinājis daudzus pasākumus Latvijā, Lietuvā un Liepājā.
2013.gadā Liepājā notika Baltijas valstu vācu biedrību Dziesmu svētki, ansamblis dziedāja arī Rīgā Dziesmu svētku koncertā, šogad dosies uz Baltijas vācu Dziesmu svētkiem Kauņā. Liepājā dziedājis un kuplinājis ar savu priekšnesumu daudzus svētkus, piedalījies vācu biedrību sadziedāšanās koncertos Klaipēdā, Ventspilī un Liepājā, koncertējot kopā ar citiem vācu ansambļiem Latvijā.

Ansambļa dziedātāji, neskatoties uz gadu nastu, ir optimistiski noskaņoti un katru gadu koncertē pie Gulbju dīķa “skanošajās sestdienās”, uz kuru ielūdz liepājniekus arī šogad.

Šogad ansamblim ar prieku pievienojies bērnu skanošais ansamblis “Skani” (“Es klingt”), kuru vada Iveta Gailiša. Bērni muzicēs un atskaņos vācu komponistu darbus un to skanīgās balsis izdziedās vācu dziesmas vācu valodā, tā popularizējot vācu valodu un kultūru bērnu un jauniešu vidū. Bērni spēlē dažādus mūzikas instrumentus, kas ienes atraktīvu skanējumu izpildījumā. Ansambļa dalībnieki apgūst vācu kultūru Vācu kultūras centra rīkotajos pasākumos un sniedzot muzikālu baudījumu klausītājiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *