MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Siguldā norisināsies mentālās veselības un mūzikas festivāls “Ogle”

Veicinot izpratni un zināšanas par mentālās veselības nozīmīgumu sabiedrībā, šīs nedēļas izskaņā, no 8. līdz 9. jūlijam, Siguldas pils kvartālā norisināsies mentālās veselības un mūzikas festivāls “Ogle 2022”. Divu dienu garumā festivāla apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt diskusijas un padomus no nozares ekspertiem par mentālo veselību – stresu, izdegšanu, vecāku emocionālo stabilitāti un citām nozīmīgām tēmām.

Festivāla “Ogle 2022” apmeklētājiem būs pieejama plaša lekciju un diskusiju programma. Pirmajā festivāla dienā sarunu klāsts tiks atklāts ar psihiatres Lienes Sīles lekciju par psihoemocionālo brīvību, pēc kuras sekos psihiatra Gunāra Trimdas lekcija par stresu, izdegšanu un izturību ikdienā, kā arī diskusija “Vecāku psihoemocionālā stabilitāte. Kā to saglabāt?”. Savukārt ar koncertiem abās festivāla dienās apmeklētājus iepriecinās mūziķi: reperis ansis, Arturs Skutelis, duets “Čipsis un Dullais”, “I Mean Love”, “Muud”, “Indygo”, “Oghre”, kā arī norvēģi “The Dead Monarchs”.

Festivāla otrajā dienā gaidāma lekcija par ērti izmantojamiem pašpalīdzības rīkiem, saskaroties ar mentālām grūtībām. Lekciju “Piedzīvot karu: no šoka līdz pārvarēšanai” vadīs klīniskā psiholoģe Jana Štagere (Yana Shtager) no Ukrainas. Savukārt krīzes centra Skalbes pārstāvji vadīs sarunu “Pašnāvība – nogalini stigmu”, tāpat paredzēta diskusija par pieredzes stāstiem, apmeklējot terapijas, kuru vadīs psihoterapeits Ernests Pūliņš-Cinis.

Festivāla sarunu un diskusiju bloku noslēgs “WHO” filma “I had a black dog” par to, kā atpazīt depresiju un “Comedy Latvia” stāvizrāde “Par tādām lietām nejoko.”

Šogad festivāla programma veidota tā, lai saturs būtu uztverams latviešu, krievu un angļu valodā.

Ieejas maksa divu dienu festivālā ir 14,50–29 eiro. Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas “Biļešu servisa” kasēs, tostarp tiešsaistē. Reaģējot uz šī brīža notikumiem pasaulē, Ukrainas kara bēgļi tiek aicināti apmeklēt festivālu “Ogle” bez maksas, iepriekš sazinoties ar organizatoriem, zvanot uz tālruņa numuru 28456477 vai rakstot uz e-pasta adresi info@oglefest.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *