MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Redzot iespējas un nojaucot šķēršļus tiekas Latvijas un Krievijas mākslinieki

Šī gada 21.maijā Kārsavas novada pašvaldības, Attīstības nodaļā norisinājās projekta „FORGET A HURRY”/”Aizmirsti steigu!” ietvaros organizētais Teletilts, kur virtuālajā vidē tikās visi projekta partneri – Viļānu, Kārsavas un Šlisselburgas pašvaldību literāti un mākslinieki.

Pateicoties Teletilta starpniecībai, izmantojot videokonferenci, mākslinieki dalījās ar savu daiļradi. Kārsavas kultūras pasākuma daļu vadīja Kārsavas bibliotēkas vadītāja Inta Jurča. Ar savu dzeju dalījās Nikolajs Nikuļins, kurš ir izdevis grāmatu “Atmiņas par Kārsavu”, atklājot pilsētu dažādos laika nogriežņos. Aleksandra Dolgallo, Intas Nogdas un skolniece Ilzes Nagles, dzejas rindās mijās patriotiskās, dabas un cilvēku attiecību tēmas. Tika deklamēts arī Līgas Rundānes dzejolis latgaliešu valodā, kurš tika pārtulkots arī uz krievu valodu.

Tika demonstrētas latviešu mitoloģiskās zīmes, kuras izgatavojies mūsu mākslinieks Antons Rancāns un kopā ar Kārsavas mūzikas un mākslas skolas audzēkni skaidrota to nozīme.

Teletilts ir pavēris lielisku sadarbības iespēju kultūras, mākslas un literatūras jomā. Projekta ietvaros ir izveidots vienots blogs: shlb-library.livejournal.com, kur projekta dalībnieki – visu trīs augstākminēto pašvaldību literāti un mākslinieki, kā arī asociētie partneri – Šlisselburgas mākslas skolas un Rīgas Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolas radošās personības – var publicēt savus darbus, diskutēt un visādi citādi radoši izpausties.

Galvenais projekta mērķis ir panākt ciešāku sadarbību starp Latvijas un Krievijas pašvaldībām. Projekta pilnais nosaukums: ELRII-359 „Latvijas – Krievijas pierobežu pašvaldību vienotas kultūras informācijas telpas un sadarbības tīkla veidošana izmantojot literāri māksliniecisko potenciālu”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *