MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Puzē svinēs Sesku ielas svētkus

Sestdien, 21. jūnijā, plkst. 13:00 Puzes pagasta Blāzmas ciemā pirmo reizi notiks Sesku ielas svētki.

Ielas nosaukums ir neoficiāls un tautas dots, jo tā ved zvērsaimniecības virzienā, bet visiem 20 namiem ir mājvārdi. Vecākā Sesku ielas māja uzcelta 1880. gadā, nākamā – 1940. gadā, savukārt pārējās 18 uzbūvētas kolhoza laikos, apmeklējot arhīvu, izpētījis svētku rīcības komitejas pārstāvis Ivars Štrombergs, kurš Sesku ielā dzīvo 30 gadus: “Es jau sen gribēju organizēt šādus svētkus, jo cilvēki nāk un iet, tādēļ reizēm, lai gan māja rindojas pie mājas, nemaz nezinām, kā sauc kaimiņus. Svētkos esam nolēmuši jaunos kaimiņus oficiāli un svinīgi uzņemt savā pulkā.”

Ielas svētki tiek rīkoti, izmantojot privātos līdzekļus. Rīcības komitejas aicināti, cilvēki atsaucās aicinājumam ziedot naudu, pasākuma organizēšanu atbalsta arī zvērsaimniecība.

21. jūnijā paies pusgads, kopš Sesku iela pirmo reizi ir elektrificēta, un arī šis fakts ir svinēšanas vērts, uzskata Ivars: “Līdz šim mūsu iela nebija apgaismota, bet, pateicoties Ventspils novada pašvaldības atbalstam, janvārī tikām pie elektrības.”

Sesku ielas svētku gājienam jāpulcējas plkst. 13:00 pie “Vigu” mājām. Pēc tam kaimiņi apciemos cits citu, lai iepazītos, un pulcēsies saviesīgā pasākumā armijas teltī, kur baudīs zupu un līdzpaņemtos gardumus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *