MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Programma “Mazulim draudzīga pilsēta” gādā par ērtībām visiem ventspilniekiem

Neapšaubāmi ikvienai ģimenei, kurā aug bērni, ir ļoti svarīgi dzīvot vietā, kur tieši viņiem ir pieejamas dažādas priekšrocības, pilnvērtīga atbalstu sistēma, bērnu izklaides vietas, pielāgota pilsētvide un, protams, pats galvenais – lai viņi šajā vietā ar saviem bērniem justies piederīgi un vajadzīgi. Kamēr vairums Latvijas pilsētu vēl nav pievērsušās šim aktuālajam jautājumam, kā padarīt dzīvošanu pilsētā ērtu ģimenēm ar mazuļiem, Ventspils pašlaik veiksmīgi darbojas pēc devīzes “Ventspils – mazulim draudzīga pilsēta”.

Šo titulu nodrošina lieliskās Bērnu pilsētiņas, kvalitatīvie un interesantie bērnu laukumi pilsētā, kā arī brīnišķīgais pasākumu kopums, par kuriem ventspilnieku ķipari un mazākie viesi vienmēr ir bijuši sajūsmā, kā arī daudzas citas ērtības, priekšrocības un aktivitātes, kas pieejamas tikai Ventspilī. Ikviens vecāks zina, cik mazulītim ir daudz vajadzību, tāpēc Ventspils pilsētas pašvaldība aktīvi strādā pie īpašās programmas “Ventspils – mazulim draudzīga pilsēta” veiksmīgas īstenošanas, kurā iespējams iesaistīties arī pilsētas iedzīvotājiem.

Lai padarītu Ventspili par mazulīšiem draudzīgāko pilsētu visā Latvijā, regulāri tiek veiktas iedzīvotāju aptaujas, kurās ventspilnieki tiek aicināti iesniegt priekšlikumus par vēlamajiem uzlabojumiem bērniņu veselības aprūpē, pilsētas infrastruktūrā, izglītības, sociālās aprūpes, kā arī atpūtas un izklaides jomās. Pēc iedzīvotāju ieteikumiem, jau šobrīd pilsētā ieviesti vairāki uzlabojumi.

Tā, piemēram, ir izveidotas īpaši ģimenēm ar bērniem paredzētas autostāvvietas, un apmēram 63 vietās visā pilsētā pazeminātas apmales, lai māmiņām pārvietošanās ar ratiņiem kļūtu ērtāka. Tā kā tika saņemtas sūdzības par bērnu vietām pirmsskolas izglītības iestādēs, gandrīz nekavējoties tika atvērtas trīs papildu grupiņas pilsētas bērnudārzos, kuras mazie ventspilnieki sākuši apmeklēt jau no 1. septembra. Ir ierīkotas īpašas šūpoles māmiņai kopā ar mazuli, par kurām sajūsmā gan mamma, gan mazais ventspilnieks. Liels uzsvars vērsts arī uz sociālo atbalstu daudzbērnu ģimenēm, kā arī dažādiem kultūras un izklaides pasākumiem, ko vecāki var ērti apmeklēt kopā ar saviem bērniem.

Daudzās priekšrocības novērtē gan ventspilnieki, gan tās viesi, kas atzīst, ka labprāt pārvāktos uz pilsētu, jo tā domā par ģimenēm ar bērniem. Un tieši lielā uzmanība ģimenēm ar bērniem, sapratne, atbalsts un pretimnākšana ir iemesls, kas Ventspili padara par pilsētu, uz ko labprātāk pārvākties no citām Latvijas pilsētām, lai turpmāk to sauktu par savas ģimenes pilsētu. Savukārt martā veiktā aptauja liecina, ka teju 84% no aptaujātajiem ventspilniekiem atzīst, ka realizētie pasākumi programmas “Ventspils – mazulim draudzīga pilsēta” ietvaros ir ļoti noderīgi. Kā absolūtu favorītu no realizētajiem ierosinājumiem aptaujātie novērtējuši pludmales laipu pagarināšanu, lai ar bērnu ratiņiem varētu aizbraukt līdz jūrai.

Bērni ir mūsu nākotne, tāpēc cerēsim, ka arī citas pilsētas uzdrošināsies ņemt piemēru no Ventspils, kuru iespējams saukt par īstām mājām ikvienam tās iedzīvotājam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *