MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Preiļu novada pašvaldība aicina piedalīties foto konkursā

Preiļu novada dome, atsaucoties uz organizatoru – Latgales Fotogrāfu biedrības un Latgales plānošanas reģiona – iniciatīvu, aicina piedalīties fotokonkursa „Latgalietis XXI gadsimtā” pirmajā kārtā. Darbus konkursam varēs iesniegt gada garumā – līdz 2015. gada 1. jūnijam. Fotogrāfijās jāatspoguļo Preiļu novada cilvēki, viņu ikdiena, svētki, paražas un tradīcijas.

Konkursa mērķis ir piesaistīt Latvijas profesionālo un amatieru fotogrāfus Preiļu novada cilvēku atraktīvai atspoguļošanai, dokumentēt Latgales tradicionālās īpatnības dažādās dzīves sfērās. No konkursā iegūtajiem materiāliem tiks izveidota izstāde, un labākie darbi tiks iekļauti kopējā Latgales fotoalbumā.

Konkursā var iesaistīties profesionāli foto meistari un fotogrāfijas entuziasti. Izvērtēšanai tiek pieņemti melnbalti un krāsaini attēli, izgatavoti A4 formātā, klāt pievienojot disku ar failiem, kuru izšķirtspējai ir jābūt 300 dpi (garākā mala ne mazāka par 3543 pix.), no kura atlases kārtā tiks izgatavotas 30x45cm fotogrāfijas prezentācijas izstādei. Attēli var būt uzņemti, izmantojot kā digitālo, tā arī analogo fotogrāfijas tehniku. Fotogrāfijas otrā pusē jābūt skaidri salasāmiem datiem: autora vārds, uzvārds, darba nosaukums, autora precīza adrese, tālruņa numurs, e – pasta adrese, papildu informācija – komentārs par notikuma vietu, nofotografētās personas vārds uzvārds, nodarbošanās.
Iesniegtā darba autors ir atbildīgs par iesūtītās fotogrāfijas autortiesībām, darba autoram arī jāinformē fotogrāfijā attēlotā persona par fotogrāfijas iesūtīšanu konkursam.

Darbi jāiesniedz personīgi vai jāiesūta pa pastu „Latgales fotogrāfu biedrībai”, Raiņa bulvāris 9, Preiļi, LV-5301. Iesūtītie darbi netiks atdoti autoram, tie paliks fotokonkursa rīkotāju arhīvā. Katrs autors, kura darbi būs izturējuši konkursu, saņems atzinības rakstu, vienu albuma eksemplāru, ja darbs tiks publicēts tajā, vai izstādes katalogu. Galvenie konkursa uzvarētāji saņems naudas prēmijas un rīkotāju diplomus saskaņā ar žūrijas vērtējumu.
Organizatori cer uz fotogrāfu atsaucību no visas Latvijas. Lai par foto konkursu noskaidrotu sīkāk, zvaniet Latgales Fotogrāfu biedrības vadītājam Igoram Pličam, tālrunis – 29121689, vai rakstiet uz e-pastu lauraplus@inbox.lv.

Konkursa nolikums atrodams Preiļu novada domes mājas lapā www.preili.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *