MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Popē notiks starptautiskas suņu veiklības un ātruma sacensības

Ventspils Dzīvnieku audzētāju biedrība 3. augustā Popes futbola laukumā aicina apmeklēt suņu veiklības un ātruma adžiliti sacensības “Kurzemes kauss 2014”.

Adžiliti hendleris jeb sportists vada suni pa šķēršļu trasi, ievērojot maksimālu precizitāti un mēģinot ātrāk par citiem izskriet 150 metru garu trasi. Ātrums, izveicība un veiklība ir īpašības, kuras palīdz cilvēkam un viņa četrkājainajam draugam veiksmīgi tikt galā ar dažādu šķēršļu – barjeru, tuneļu, šūpoļu, kalna, riepas u.c. – pārvarēšanu. Suns šādās sacensībās lien cauri gumijas tuneļiem, lec pāri barjerām, kāpj pa kalnu, zigzaga veidā iziet slalomu, bet sportists, zinot šķēršļu secību, rāda, kurš no tiem jāpārvar nākamais. Uzvar ātrākais un precīzākais pāris, kas nesaņem soda punktus, piemēram, par barjeras nogāšanu, trases pārvarēšanas secības sajaukšanu. Iespējams, adžiliti, ir universālākais un demokratiskākais sporta veids, jo vienādās pozīcijās ir sievietes un vīrieši, pusaudži, jaunieši un ne tik jauni cilvēki, atlēti un tie, kas nekad nav nodarbojušies ar sportu. Tiesa, augumā maziem un vidējiem suņiem daļa šķēršļu ir zemāki.

Ventspils dzīvnieku audzētāju biedrība ir vienīgais klubs ārpus Rīgas, kas jau otro gadu rīko oficiālas adžiliti sacensības. Popē tiek gaidīti sportisti ne tikai no Latvijas, bet arī Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Tā kā 3. augustā Ventspilī svin Pilsētas svētkus, sacensības notiks Popē, lai cilvēki un suņi netraucētu cits citam, bet paredzams, ka turpmāk tās organizēs Ventspilī.

Viena no adžiliti sacensību “Kurzemes kauss 2014” rīkotājām Raminta Žilanskaite aicina 3. augustā doties uz Popi, lai atbalstītu Ventspils suņukus – mazo špicu, papilonu, Jorkšīras terjeru: “Sacensības ir skaists šovs, jo šķēršļu dažādība, izvietojums, to pārvarēšanas meistarība atklāj apbrīnojamu suņa spēju sadarboties ar cilvēku. Katrs suns, pat tās pašas šķirnes pārstāvis, skrien pa trasi atšķirīgi, un ir interesanti vērot, kā tas notiek.”

Dalībnieku reģistrēšana Popes futbola laukumā sāksies plkst. 9.30, pirmais starts – plkst. 10. Sacensību ģenerālsponsors – “Royal Canin”, astoņpadsmit balvas 1. un 2. vietas ieguvējiem pasniegs Popes kultūras nams.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *