MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Pirmo reizi Latvijā uzstāsies franču vijolnieks Didjē Lokvuds

Kamerorķestris Kremerata Baltica savā koncertprogrammā “Sempre tango & Jazz”, uz Latviju uzaicinājis franču džeza leģendu Didjē Lokvudu (Didier Lockwood), kā arī pianisti Anastasiju Volčoku, kuru mēdz dēvēt par Rihtera mantinieci. Koncerti skanēs 19.martā Rīgā, Lielajā Ģildē, un 20.martā Cēsīs, Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.

Koncerta pirmajā daļā skanēs tango klasiķu Osvalda Golijova un Astora Pjacollas mūzika īpaši orķestrim Kremerata Baltica veidotās aranžijās ar Anastasiju Volčoku pie klavierēm un vibrofona virtuozu Andreju Puškarevu kā solistu. Koncerta otrajā daļā tiksimies ar iemīļotām džeza tēmām, kā arī ar paša Didjē Lokvuda kompozīcijām.

Didjē Lokvuds pagājušā gadā ar spilgtiem koncertiem atzīmēja savas karjeras 40.gadadienu. Lokvuds ir slavens ar savu spēju iepazīt un veidot jaunu mūziku, radot dažādus skaņu atdarinājumus ar vijoli. Iedvesmojies no klasiskās mūzikas, džeza, blūza un roka, piemēram, no Džona Koltreina (John Coltrane), Telonija Monka (Thelonious Monk), Džimija Hendriksa (Jimi Hendrix) vai Frenka Zapa (Frank Zappa), tāpat no mutvārdu un tradicionāli etniskās pasaules, savvaļas un tekstila rūpnīcām savā dzimtajā Francijas pilsētā – Kalē. Vijoles spēli apguvis no sešu gadu vecuma, bet jau desmit gadus vēlāk savas studijas Kalē konservatorijā pārtraucis, lai pievienotos progresīvā roka / džeza grupai Magma.

Mākslinieka kontā ir vairāk nekā 4000 nospēlētu koncertu un pasaules tūres, saņēmis neskaitāmus apbalvojumus par savu ieguldījumu mūzikā, piedalījies dažādās meistarklasēs un 2001.gadā izveidojis pats savu stīgu instrumentu skolu CMDL (Centre des Musiques Didier Lockwood).

Didjē ir praktizējies elektriskā džeza, akustiskā džeza, čigānu džeza un klasiskā džeza spēlē. Savas karjeras laikā ir veidojis vairākus mūzikas projektus, sākot ar kino skaņu celiņiem, līdz unikāliem šoviem, kā piemēram, “Jazz et la Diva”, kas šķērsoja mūzikas apvāršņus, radot pretrunīgu džeza un klasiskās mūzikas koncertprogrammu.

Kamerorķestri Kremerata Baltica 1997. gadā radīja pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers, kļūdams par tā māksliniecisko vadītāju un solistu. Kremerata Baltica orķestrī muzicē izcili talantīgi Baltijas valstu jaunie mūziķi. Orķestri mēdz dēvēt ne tikai par Baltijas reģiona kultūras vēstnieku de facto, bet arī par tiltu cēlāju visas Eiropas integrācijas kontekstā.

Biļetes var iegādāties Koncertzāles kasē darba dienās no 12:00 – 18:00, sestdienās un svētdienās no 12:00 – 16:00, tālrunis biļešu rezervācijai 64119922, kā arī “Biļešu Paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *