MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Pievērš uzmanību Piltenes vidusskolas pastāvēšanai

Piltenes vidusskolā ceturtdien, 18. septembrī, notiks akcija “Skolas ceļš”, tādējādi pievēršot sabiedrības uzmanību mācību iestādes pastāvēšanai. Pasākumā aicināti piedalīties ne tikai Piltenes vidusskolas audzēkņi, pedagogi un tehniskie darbinieki, bet arī mācību iestādes absolventi un ikviens Piltenes iedzīvotājs. Akcijas laikā klātesošie sadosies rokās un izveidos dzīvo ķēdi, apjožot skolu, pēc tam skolas iekšpagalmā skanēs dzeja.

Šis ir pirmais mācību gads, kad Piltenes vidusskolā neizdevās nokomplektēt 10. klasi. Devīto klasi pavasarī beidza astoņi audzēkņi, un daudzi no viņiem izvēlējās profesionālās izglītības ceļu. Šogad mācības 9. klasē uzsāka 16 skolēni, tādēļ direktore Baiba Šulca cer, ka nākamgad vidusskolā tomēr būs 10. klase: “Mums ir pamats uztraukties, jo pirms 14 gadiem, kad sāku strādāt Piltenē, vidusskolā bija 60 skolēni, tagad – 18, no kuriem septiņi apgūst neklātienes programmu jeb mācās vakarskolā. Šogad mums ir 125 audzēkņi, bet savulaik skolēnu skaits Piltenes vidusskolā tuvojās trim simtiem.”

Pagājušajā rudenī, 26. oktobrī, notika mācību iestādes 60. jubilejas salidojums. “Mēs vēlamies sagaidīt arī 65. un turpmākos salidojumus, tāpēc aicinām pievienoties akcijai. Audzēkņu skaita samazināšanās skar visas Ventspils novada skolas, ir apdraudēta izglītības sistēma kopumā, tādēļ ir vērts aizdomāties, kāpēc mums trūkst izglītojamo, ir vajadzīgs nopietns valsts atbalsts,” uzskata Piltenes vidusskolas direktore Baiba Šulca.

Akcija “Skolas ceļš” sāksies plkst. 15. Dzejas lasījumi notiks skolotāju Dairas Gebaueres un Virmas Brizgas vadībā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *