MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

No Salacgrīvas uz Honkongu ar motociklu

Piektdien, 15.augustā, sāksies moto ceļojums līdz šim vēl nebijušā maršrutā “Salacgrīva-Honkonga-Salacgrīva”. Šis būs pirmais zināmais brauciens ar motociklu no Latvijas uz Ķīnu, šķērsojot to no ziemeļiem līdz pat Honkongai.

Latvijā brauciens sāksies Salacgrīvā un turpināsies caur Krieviju, Kazahstānu, Mongoliju un Ķīnu. Kopējais ceļojuma laiks ir plānots 45 dienas, kopā nobraucot aptuveni 18 000 kilometru vienā virzienā.

Ceļojumu unikālu padara viens no tā galvenajiem mērķiem – nogādāt Salacgrīvas keramikas ziloni līdz Xian pilsētai Ķīnas ziemeļrietumos pie tur esošās terakotas māla armijas, sauktas arī par astoto pasaules brīnumu.

Latvijā tapušais zilonis veidots no māla, ir terakotas krāsā un apdedzināts Salacgrīvas Naborigama ceplī, kādi visā Eiropā ir saskaitāmi tikai uz vienas rokas pirkstiem. Šo cepļu dzimtene ir Japāna, Salacgrīvā Naborigama ceplis uzcelts 2007.gadā.

Salacgrīvas keramikas ziloņi līdz šim jau ir aizceļojuši uz vairākām vietām visā pasaulē – Krūgera parku Dienvidāfrikā, Sarkano jūru Ēģiptē, tirkīzzilo Rakaia upi Jaunzēlandē un Ladogas ezera salu Krievijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *