MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Liepājā viesojās dziedātāja no Japānas – Tokiko Kato

No 20.-21. janvārim Liepājā iepazīšanās vizītē bija ieradusies dziedātāja no Japānas Tokiko Kato. Slavenās dziedātājas vizīti Liepājā organizēja Liepājas Kultūras pārvalde sadarbība ar Liepājas Simfonisko orķestri un Latvijas vēstniecību Japānā.

Šī nav dziedātājas pirmā vizīte Latvijā, Tokiko Kato Latvijā viesojās 1968.gadā. Pateicoties Raimonda Paula sacerētās dziesmas “Dāvāja Māriņa alias Miļļion alih roz” izpildījumam, dziedātāja ieguva slavu Japānā. Tokiko Kato ir dzimusi 1943.gadā, 1965.gadā uzvarēja Šansonu dziedātāju amatierkonkursā, kopš tā laika dziedātāja ir ierakstījusi vairāk kā 70 albumus. Dziedātāja ir uzstājusies pasaules slavenāja Kārnegī zālē Ņujorkā, ASV un kā Īpašā sūtne ir uzstājusies ANO Ģenerālā asamblejā.

Vienlaikus jāatzīmē, ka Tokiko Kato  sadarbībā ar Samon Productions organizē Liepājas Simfoniskā orķestra viesizrādes Japānā š.g. 1.-15. jūnijā.

Dziedātāja Latvijā nebija ieradusies viena, viņa bija  ieradusies kopā ar komandu 8 cilvēku sastāvā, Japānas un Somijas tūrisma aģentūru pārstāvjiem un filmēšanas grupu. Šīs vizītes laikā dziedātāja tikās ar Liepājas pilsētas domes vicemēru izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilni Vitkovski. Protams, neizpalika vizīte Liepājas Simfoniskā orķestrī un Liepājas muzejā. Dziedātājai bija iespēja iepazīt Liepājas krāšņumu, kā arī apmeklēt Karostu. Otrās dienas vizīte iesākās Latvijas Kubodo centrā, Liepājā, kur dziedātāja tika sirsnīgi sagaidīta ar ziediem. Noslēgumā vizīte Liepājas Latviešu biedrības namā, kur Liepājas Sifoniskam orķestrim notika mēģinājums. Svarīgākais ir tas, ka Tokiko Kato Liepājā atgriezīsies jau šī gada jūlijā, lai sniegtu koncertu kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *