MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Liepāja vērienīgi nosvinējusi 390. dzimšanas dienu!

Liepājas dzimšanas dienas nedēļa pārsteigusi liepājniekus un Liepājas viesus ne tikai ar ziemeļblāzmu un saules aptumsumu, bet arī ar vairākiem neaizmirstamiem pasākumiem, kas rīkoti par godu Liepājas dzimšanas dienai.

Liepājas dzimšanas dienu, 18.martu, sagaidījām ar krāsu eksploziju debesīs – daba dāvāja Liepājai dzimšanas dienā ziemeļblāzmu. Saules apspīdētajās Liepājas ielās dienas vidū devās lauva Liepiņš un sveica liepājniekus kopīgajos svētkos, davājot ikvienam Liepājas karodziņu un lentīti Liepājas karoga krāsās.

Liepājas dzimšanas dienas novakarē Liepājas Olimpiskajā centrā uz greznu apbalvošanas ceremoniju pulcējās liepājnieki, kuri var lepoties ar pamanāmu, nozīmīgu un sabiedrībā novērtētu veikumu Liepājas labā 2014. gadā. Goda Liepājnieka titulu saņēma diriģents un mūzikas pedagogs Jēkabs Ozoliņš par mūža ieguldījumu Liepājas un latviešu nacionālās mūzikas un kultūras vērtību radīšanā, kopšanā un popularizēšanā, kā arī ilggadēju un profesionālu pedagoģisko darbību, savukārt par populārāko Gada Liepājnieku tika izvirzīts Liepājas teātra video mākslinieks Andris Vētra.

18.martā iesākās arī mākslinieciski augstvērtīgo un prestižo Starptautisko Pianisma zvaigžņu festivālu. Četros koncertos visiem simfoniskās mūzikas cienītājiem muzikālu baudījumu sniedza Liepājas Simfoniskais orķestris un vairāki mākslinieki no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Malaizijas, Ķīnas un Austrijas.

Vairākus tūkstošus liepājnieku un Liepājas viesus divos koncertos muzikāli izklaidēja emocionāli spēcīgākais pasākums Liepājas dzimšanas dienas nedēļā – „Es esmu Liepāja”. Koncertā izskanēja jauni muzikāli pārsteigumi un vecās, liepājniekiem tik labi zināmās dziesmas, kas ne vienam vienam lika dziedāt līdzi un celties kājās, lai mestos dejā.
21.marta rīts Liepāju pārsteidza ar slapju sniegu, kas nebija šķērslis vairāk kā 20 nūjotājiem, kuri raitā solī devās cauri Liepājai nūjošanas pārgājienā „No robežas līdz robežai”.

Liepājas pilsētas pašvaldība saka paldies katram sveicējam, kas neturēja azotē mīļus un pamudinošus sveicienus. Tāpat pateicība tiek izteikta ikvienam pasākumu organizatoram un viņu radošajām komandām, kas ar savu darbu ir padarījuši Liepājas 390. dzimšanas dienas svinības par vērienīgu notikumu. Atkārtoti sveicieni tiek sūtīti sešiem mazuļiem – 3 puikām un 3 meitenēm –, kas nāca pasaulē Liepājas dzimšanas dienā.

Ir sarežģīti ieplānot krāšņus dabas brīnumus, bet Liepājas pašvaldība nevilcinoties atbalstīja un atbalstīs iniciatīvas pasākumu radīšanā Liepājā, gan sniedzot finansiālu atbalstu, gan palīdzot ar tehniskiem risinājumiem.

Liepājas dzimšanas dienas svinības turpināsies visa 2015.gada garumā ar bagātu kultūras, sporta un izklaides pasākumu klāstu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *