MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 2 2    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Liepājā notikusi dokumentālās filmas par ugunsdzēsējiem pirmizrāde

20. novembrī Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē notika dokumentālās filmas „Glābēji” pirmizrāde, kas veidota par Liepājas ugunsdzēsēju glābēju darba ikdienu, attēlojot dažādu glābšanas darbu specifiku – ugunsgrēku dzēšanu, ķīmisko produktu noplūdes ierobežošanu ūdenī, palīdzību ceļu satiksmes negadījumos, darbu augstumā un ūdenslīdēju darbu.

Filmas pirmizrāde sākās ar klusuma brīdi, pieminot pirms gada Zolitūdes traģēdijā bojāgājušos, tostarp trīs ugunsdzēsējus, kas piedalījās glābšanas darbos.

„Šo filmu nevar noskatīties bez emocijām… Esmu pagodināts uzrunāt savus kolēģus – ugunsdzēsējus, veterānus – un Liepājas iedzīvotājus. Ideja par filmas uzņemšanu par ugunsdzēsēju darbu tika lolota jau sen. Bet pēdējā gada notikumi bija kā liels pagrieziena punkts. Un beidzot ir tapusi filma, kas parāda, kā ugunsdzēsēji strādā un gatavojas savam svarīgākajam pienākumam – steigties palīgā,” pēc filmas pirmizrādes sacīja VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandieris Andrejs Beļakovs.

Filmas pirmizrādi apmeklēja VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandieris Andrejs Beļakovs, VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1. daļas komandieris Romāns Andrijauskas, Liepājas domes vadība, kā arī paši ugunsdzēsēji, pašvaldības un valsts policisti, kā arī mediķi un Liepājas iedzīvotāji. Filmas pirmizrādi muzikāli kuplināja Liepājas zvanu ansamblis „Campanella”.

„Tapusī filma ir simbolisks veids, kā ugunsdzēsējiem pateikt paldies par to darbu, ko viņi dara ik dienu Liepājas un liepājnieku labā. Es domāju, ka radošajai komandai ir izdevies radīt Liepājas ugunsdzēsēju vizītkarti, kura liepājniekiem un citiem iedzīvotājiem visā Latvijā parāda, kas ik dienu tiek darīts, lai viņi varētu justies droši. Tāpat mēs šo filmu demonstrēsim arī Liepājas skolās, lai parādītu šīs profesijas daudzpusējo dabu un, iespējams, arī ieinteresētu skolēnus, kā savu nākotnes profesiju izvēlēties tieši ugunsdzēsēja glābēja darbu,” filmas pirmizrādē sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis.

„Ļoti pamatota ir mūsu devīze – viens par visiem, visi par vienu. Strādājot notikuma vietās, dzēšot ugunsgrēkus, glābjot cilvēkus, strādājot ķīmisko avāriju seku novēršanas darbos, ceļu satiksmes negadījumos, strādājot zem un virs ūdens un citos apstākļos, ir svarīgi, lai mēs strādātu kā vienota komanda. No mūsu saskaņotas rīcības notikuma vietā ir atkarīgs, cik ātri varēsim tikt galā ar negadījumu un cilvēkiem sniegt palīdzību. Tāds ir arī filmas „Glābēji” stāsts – par ugunsdzēsēju glābēju daudzveidīgo ikdienas darbu augsta stresa situācijās,” par filmas „Glābēji” saturu stāsta VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1. daļas komandieris Romāns Andrijauskas.

Filmu „Glābēji” veidojuši liepājnieki – režisors Roberts Vītols un scenārija autore Līga Ratniece-Kadeģe.

Filma tapusi ar VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas daļas un  Liepājas pilsētas domes atbalstu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *