MENU
Facebook Twitter Facebook Katalogs
L A T V I J A    2 0 1 9    -    K U L T Ū R A S    D Z Ī V E S    A P S K A T S

Lemberga iecelšana par Sociālo jautājumu komitejas vadītāju arī kā sava veida protests

Ventspils domes deputāts Aivars Lembergs augusta beigās tika ievēlēts par Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāju. Lai arī daudzi pārmet, ka Lembergs tikai simboliski ir komitejas vadītājs, Ventspils mērs Jānis Vītoliņš norāda, ka Lembergs regulāri iepazīstas ar dokumentiem un izsaka savu viedokli, un lēmumi joprojām tiek pieņemti koleģiāli.

Kā iepriekš atzina Vītoliņš, Lembergs pats paudis vēlēšanos strādāt Sociālo jautājumu komitejā, kuru viņš vadīja arī iepriekšējā sasaukumā.

Intervijā Latvijas Radio Vītoliņš norādīja, ka Lemberga ievēlēšana amatā ir sava veida protests. “Es ļoti ceru, ka Lemberga kungam tiks mainīts drošības līdzeklis un viņš varēs pilnvērtīgāk šo komiteju vadīt. Šobrīd viņam tiek sūtīti dokumenti. Zināms laiks paiet, bet tas nav tik ilgs laiks, kur viņš var izskatīt, arī paust savu viedokli,” skaidroja politiķis.

Kā jau iepriekš medijiem norādījis pats Lembergs, visu šo ieslodzījuma laiku viņš ir strādājis. “Man pienāk pasts, kas salīdzinoši ar pārējo cietumā ienākošo pastu ir ievērojami apjomīgāks. Digitālā veidā strādāt ar dokumentiem man nav atļauts. Protams, saruna dzīvajā dod iespēju apmainīties ar viedokļiem. Es par konkrēto jautājumu varu izteikt viedokli vai paust šaubas, taču nevaru par to diskutēt. Tā kā diskusijās nevaru piedalīties, gala viedokli man fiziski nav iespējams noformulēt. Nesen mums notika diskusija par lāzera šovu pilsētā. Pirms divdesmit pieciem gadiem mums Ventspilī notika ūdens šovs. Kas tas ir, to es zināju. Bet lāzera šovs pie mums nekad nav bijis. Spriedām par lāzera šovu. Beigu beigās samazinājām piedāvājumam cenu un lēmām, ka tam jānotiek. Pēc tam lasīju preses monitoringu un sapratu, ka tas iedzīvotājiem paticis,” iepriekš izteicies politiķis.

Savukārt runājot par Lemberga atrašanos joprojām apcietinājumā, Vītoliņš pauda, ka “tādu pierādījumu man nav, bet es neizslēdzu, ka uz tiesām tiek izdarīts zināms spiediens. Pats fakts, ka viņš ir cietumā, lai gan ir tikai pirmās instances spriedums. Un viņam nav iespēju ne pilnvērtīgi gatavot savu aizstāvību, pierādīt, ka viņš ir nevainīgs. Tas nav īsti godīgi, manuprāt.”

Foto: F64

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *